23.6.2010 | Aktuality


Otřesný trestný čin se stal v noci na sobotu 19. června ve Starém Městě, kde dva muži ubili a ubodali svého známého. Trojice mužů se znala jen pár dnů. Vrazi muži ve věku 39 let poskytli přístřešek v jedné z místností bývalého cukrovaru, kde k vraždě došlo. Muž jim totiž vytýkal, že mu chtěli ukrást jeho věci. Pachatelé ve věku 37 a 48 let z Uherskohradišťska se proto rozhodli jej umlčet. Nejprve ho bili a nadávali, poté ho kopali do hlavy a do krku a bili dřevěnou tyčí. Nakonec jej několikrát bodli do krku nožem s ostřím dlouhým 15 centimetrů. Muži své oběti způsobili zranění, která nemohla přežít. Tělo pak vrazi odtáhli do trávy poblíž cukrovaru.

Zavražděného muže postrádal v sobotu ráno kolega, s nímž měl jít do práce. U cukrovaru nalezl krvavou stopu, kterou následoval a nalezl v trávě bezvládné tělo. Muž okamžitě informoval policii. Ta na místě nalezla dva silné opilé muže – pachatele tohoto činu, kteří nadýchali 1,75 a 2,3 promile alkoholu. Oba muži za sebou mají trestní minulost. Nyní jim hrozí až dvacet let vězení, případně trest výjimečný. Vyšetřovatel podal návrh na vzetí obou obviněných do vazby.
Letos se ve Zlínském kraji staly čtyři vraždy a dva pokusy. Pachatele těchto činů byli ve všech případech nalezeni.


 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

23.6.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>