15.10.2010 | Aktuality

Při příležitosti odchodu PhDr. Jiřího Čoupka do penze rozhodla Rada města Uherské Hradiště udělit tomuto bývalému řediteli uherskohradišťského Okresního archivu vyznamenání starosty města. Čoupek stál v čele této instituce bezmála 37 let. Mimo archivářské činnosti a odborné práce se věnoval i činnosti publikační. Je autorem či spoluautorem řady historických a vlastivědných knih a textů. K dějinám města Uherského Hradiště sepsal, sám nebo ve spoluautorství, např. výklad o zdejších ulicích nebo o působení vojenské posádky. Byl rovněž členem autorského kolektivu publikace „Uherské Hradiště, královské město na řece Moravě“. Tu vydalo město před třemi lety k 750. výročí svého založení. Jiří Čoupek působí i v dalších oblastech, např. coby člen názvoslovné komise města či člen komise architektury.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

15.10.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.