15.10.2010 | Aktuality

Při příležitosti odchodu PhDr. Jiřího Čoupka do penze rozhodla Rada města Uherské Hradiště udělit tomuto bývalému řediteli uherskohradišťského Okresního archivu vyznamenání starosty města. Čoupek stál v čele této instituce bezmála 37 let. Mimo archivářské činnosti a odborné práce se věnoval i činnosti publikační. Je autorem či spoluautorem řady historických a vlastivědných knih a textů. K dějinám města Uherského Hradiště sepsal, sám nebo ve spoluautorství, např. výklad o zdejších ulicích nebo o působení vojenské posádky. Byl rovněž členem autorského kolektivu publikace „Uherské Hradiště, královské město na řece Moravě“. Tu vydalo město před třemi lety k 750. výročí svého založení. Jiří Čoupek působí i v dalších oblastech, např. coby člen názvoslovné komise města či člen komise architektury.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

15.10.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>