14.12.2010 | Aktuality

„Chyť si kapsáře!“ je motto zcela nové preventivní akce, která má za cíl zvýšit ostražitost lidí při nakupování v předvánočním shonu. Policisté vyzývají lidi, aby při nakupování nejen dávali pozor na vlastní věci, ale všímali si také osob ve svém okolí. Ten, kdo uvidí, jak zloděj okrádá nebo okradl jiného nakupujícího, upozorní okrádaného na zloděje a bude nápomocný v dopadení zloděje, bude policisty odměněn originální taškou a drobným dárkem. Smyslem akce je aktivizovat již otupělou pozornost některých lidí, kteří přicházejí do obchodů s tím, že vědí, že si mají své věci hlídat, že vědí, že je možné se v předvánočním shonu setkat se zlodějem, a přesto nebo právě proto svou osobní bezpečnost podceňují a zavdávají zlodějům možnost ke krádeži. Akce „Chyť si kapsáře“ by měla být impulzem pro aktivnější přístup v předcházení nejen kapesním krádežím.Od dnešního dne policisté na celém Uherskohradišťsku začínají se zvýšenou intenzitou usilovat o to, aby předvánoční nakupování nebylo spojeno s nepříjemností v podobě krádeže peněženky, telefonu, platební karty nebo jiných věcí! Od dnešního dne začíná komplexní policejní opatření v celém regionu, které má za cíl snížit počty kapesních krádeží, volně odložených věcí nebo věcí odložených v autech v prostorách nákupních středisek, přilehlých parkovišť nebo jiných místech se zvýšenou koncentrací lidí. Policisté budou častěji hlídkovat jak v okolí supermarketů, tak v exponovaných dnech i přímo v nich. Nasazeni budou také policisté v civilu, kteří se budou snažit odhalit a dopadnout pachatele přímo při činu. Předvánoční bezpečnostní opatření na celém Uherskohradišťsku skončí až na Štědrý den odpoledne.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

14.12.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>