2.8.2010 | Aktuality

Frekventovaná cyklostezka v Kunovském lese byla znovu otevřena. Peleton jezdců zkoušejících nový povrch cyklostezky vedl cyklista na vysokém kole Jan Zimovčák. Cyklostezce požehnal nový uherskohradišťský farář Jan Turko. „Cyklisté i bruslaři se dočkali opraveného úseku od sídliště Štěpnice k přemostění silničního obchvatu Uherského Hradiště v délce 748 metrů a šířce tří metrů,“ sdělil uherskohradišťský místostarosta Květoslav Tichavský.


„Oprava první části cyklostezky přišla na 5,4 milionů korun, z toho poskytnutá dotace SFDI je 3,6 milionu korun,“ dodal k realizaci starosta města Libor Karásek. „Získání cyklostezky do vlastnictví města bylo velmi složité. Byla totiž původním dílem bývalého Letu z roku 1980. Město o ni usilovalo od roku 1999. Jednání s majiteli pozemků byla velmi složitá. Chyběla také jasná existence vlastníka,“ shrnul desetiletou historii místostarosta města Stanislav Blaha.
Rekonstrukce první etapy byla plánovaná v době od 3. května do 30. června. Kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám a opětovnému zatopení dešťovou vodou byl však termín dokončení posunut na 29. července. „Děkujeme občanům za trpělivost a omlouváme za vzniklé komplikace s uzavírkou po dobu rekonstrukce. Věřím, že výsledný efekt převýší vzniklé potíže,“ dodal Květoslav Tichavský.Povrch cyklostezky je z cementobetonového krytu o tloušťce 18 cm. Cementobetobeton je šetrnější k okolnímu prostředí než tradiční materiály. Je stálý a neovlivňují ho tolik vysoké či nízké teploty. Při jeho pokládce musí být dodržen velmi přísný technologický postup. Díky svým vlastnostem pak dosahuje životnosti až padesáti let. Tento povrch nepohlcuje světlo ani teplo tak jako asfalt, je tím pádem bezpečnější a zejména v letních měsících pohodlnější.

obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

2.8.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>