21.9.2010 | Aktuality

V rámci postupné konverze areálu bývalých kasáren bylo na konci srpna letošního roku dokončeno i Zelené náměstí. „Projekt je součástí Integrovaného plánu rozvoje města Uherské Hradiště a bude tak spolufinancován Evropskou unií z Integrovaného operačního programu. Celkové náklady projektu činily 10,2 milionu korun, předpokládaná částka dotace z Evropské unie dosáhne výše 85 % způsobilých výdajů, tedy 7,9 milionu korun,“ sdělil starosta města Uherské Hradiště Libor Karásek.
Dominantou Zeleného náměstí je Památník Obrany národa ve tvaru vojenské helmy. Připomíná členy odbojové organizace Obrana národa. Autorem díla je akademický sochař Zdeněk Tománek. Helmu lemuje nápis „Vojenská kasárna v letech 1932 – 2001. Zde vzniklo v roce 1939 oblastní velitelství protinacistické organizace Obrana národa pod velením Vladimíra Štěrby, brigádního generála in memoriam. Do boje za svobodu a demokracii se zapojili desítky vojáků pěšího pluku č.27, z nichž devět položilo svůj život za vlast“. Podle sochaře Zdeňka Tománka, aby člověk mohl nápis v délce šestnácti metrů přečíst, musí několikrát dokola přilbu obejít. Tímto by měl každý uctít oběti symbolickým pietním okruhem.„Uskutečněním tohoto projektu vzniklo celkem 0,7 hektaru revitalizovaného území. Předmětem byla komplexní úprava Zeleného náměstí, jehož stav byl zcela nevyhovující, hrozilo riziko černé skládky, popř. zdroje hygienických závad. Celé náměstí bylo opatřeno veřejným osvětlením, doplněno mobiliářem moderního designu, došlo k zahradním úpravám včetně výsadby stromů a keřů a k položení nové dlažby. Součástí projektu se staly i nové komunikace včetně chodníků a parkoviště, vzniklo 136 parkovacích stání z toho 8 pro tělesně postižené,“ shrnul investiční akci místostarosta Květoslav Tichavský.

obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

21.9.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>