27.6.2011 | Aktuality

Uherské Hradiště tento rok připravilo v rámci projektu Central MeetBike jednodenní akce s názvem Den bez úrazů. Probíhat bude ve středu 29. června od 9 do 13 hodin před Sportovní halou. Tématem letošní akce je téma „Bezpečně na kole“ a ve spolupráci s Národní sítí podpory zdraví, společností BESIP a Domem dětí a mládeže - Šikula byl připraven bohatý program.

Děti se zde mohou naučit:
- jak pečovat o své kolo – ukázky na skutečném kole, pro menší děti omalovánky
- jaké jsou příčiny a následky úrazů na kole – kreslení na tabule, návrh plakátu, omalovánky
- jak správně reagovat v případě nehody a úrazu – první pomoc, zásady telefonování apod.
- proč je cyklistika zdraví prospěšná
- znalosti dopravních předpisů a zásady bezpečné jízdy

Připravena bude také jízda zručnosti, kde si každý ověří své schopnosti jízdy na kole.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

27.6.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>