15.9.2010 | Aktuality

V rámci pátečních večerů uvidíte ve zdejším Místním kulturním zařízení osm her, při kterých se představí sedm ochotnických souborů. Divadla ve Véskách začínají v říjnu derniérou slavné francouzské komedie Slaměný klobouk v podání Divadelní společnosti J. K. Tyla z Buchlovic. Představení je dárkem pro seniory k Mezinárodnímu dni seniorů, a proto budou mít vstup zdarma. V říjnu představí nadšenci ochotnického divadelního souboru obce Louka své ztvárnění Hrabalových Postřižin. Ochotnický spolek Hrozen z Hroznové Lhoty se ve Véskách uvede hrou Život Bio néni Rio. O úspěchu představení vypovídají vyprodané sály ve Veselí nad Moravou a okolí. Ochotnický spolek, který vznikl při Klubu kultury, s názvem SkiVésky představí v lednu hru Oklamaní. V únoru pak budou ochotníci ze Starého Města vyprávět kouzelnou pohádku pro dospělé Tetička z Radějova aneb Jak tetička čarovali.O měsíc později se diváci mohou těšit na romantickou Noc na Karlštejně v podání ochotnického divadla z Vracova. Komenský ochotnický spolek (KOS) z Komně zavítá do Vések v dubnu s komedií Charleyova teta. Abonentní řadu zakončí v květnu divadelní spolek J. K. Tyla z Buchlovic hrou s poněkud dvojsmyslným názvem Za scénou (Bez roucha). Návštěvníci divadelních pátků ví, že páteční večery ve Véskách nepřináší jen dobrou zábavu, ale také příjemné chvilky s posezením u vína po představení. Abonentky lze zakoupit v předprodeji v Klubu kultury či v Městském informačním centru.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

15.9.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.