15.9.2010 | Aktuality

V rámci pátečních večerů uvidíte ve zdejším Místním kulturním zařízení osm her, při kterých se představí sedm ochotnických souborů. Divadla ve Véskách začínají v říjnu derniérou slavné francouzské komedie Slaměný klobouk v podání Divadelní společnosti J. K. Tyla z Buchlovic. Představení je dárkem pro seniory k Mezinárodnímu dni seniorů, a proto budou mít vstup zdarma. V říjnu představí nadšenci ochotnického divadelního souboru obce Louka své ztvárnění Hrabalových Postřižin. Ochotnický spolek Hrozen z Hroznové Lhoty se ve Véskách uvede hrou Život Bio néni Rio. O úspěchu představení vypovídají vyprodané sály ve Veselí nad Moravou a okolí. Ochotnický spolek, který vznikl při Klubu kultury, s názvem SkiVésky představí v lednu hru Oklamaní. V únoru pak budou ochotníci ze Starého Města vyprávět kouzelnou pohádku pro dospělé Tetička z Radějova aneb Jak tetička čarovali.O měsíc později se diváci mohou těšit na romantickou Noc na Karlštejně v podání ochotnického divadla z Vracova. Komenský ochotnický spolek (KOS) z Komně zavítá do Vések v dubnu s komedií Charleyova teta. Abonentní řadu zakončí v květnu divadelní spolek J. K. Tyla z Buchlovic hrou s poněkud dvojsmyslným názvem Za scénou (Bez roucha). Návštěvníci divadelních pátků ví, že páteční večery ve Véskách nepřináší jen dobrou zábavu, ale také příjemné chvilky s posezením u vína po představení. Abonentky lze zakoupit v předprodeji v Klubu kultury či v Městském informačním centru.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

15.9.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>