22.9.2010 | Aktuality

V rámci Evropského týdne mobility se dnes koná v Uherském Hradišti Evropský den bez aut. V pro tento den uzavřené Nádražní ulici a na Masarykově náměstí proběhne celodenní program pro děti a veřejnost. V dopoledních hodinách bude na náměstí k dispozici Městská policie s ukázkou služebního vozidla a informací o registraci kol anebo Preventivní informační skupina Policie ČR. V odpoledních hodinách vystaví hasiči na náměstí služební auto a poté bude následovat ukázky vyproštění z havarovaného vozidla ve spolupráci se záchrannou službou. BESIP představí aktivity Ministerstva dopravy a vyzkouší děti na jízdě zručnosti. Od 9 do 15 hodin lze navštívit Spinningové studio v Hradební ulici a pokusit se ujet co nejvíce kilometrů na spinningovém kola a veslařském trenažéru. Součástí Evropského dne bez aut bude večerní in-line bruslení centrem města Uherské Hradiště, tzv. HEPA BladeNight.Před začátkem jízdy bude účastníkům k dispozici škola bruslení s instruktory (od 19.30 do 20.30 hod.). Sraz je na parkovišti před zimním stadionem ve 20 hodin. Na okruh dlouhý 5,5 km se účastníci vydají ve 20.30 hodin. Bezpečnost bude zajišťovat policie. Celková délka trasy činí 11 kilometrů, celý okruh se totiž pojede dvakrát. V průběhu jízdy jsou po trase naplánovány krátké přestávky. Bruslařům se doporučuje vzít si na akci přilbu (stačí cyklistická) a chrániče na zápěstí. Jízda je určena pouze bruslařům starších 15 let. (HEPA BladeNights jsou pravidelně organizované hromadné jízdy in-line bruslařů ulicemi večerních měst za doprovodu policejních vozů. Kromě instruktorů in-line bruslení nechybí ani Music-car, který akci dodává hudební rozměr. Vyjížďky jsou organizovány v pohodovém duchu, v žádném případě se nejedná o závod, neplatí se žádné startovné ani jiné účastnické poplatky.)

program Evropského týdne mobility

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

22.9.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>