22.9.2010 | Aktuality

V rámci Evropského týdne mobility se dnes koná v Uherském Hradišti Evropský den bez aut. V pro tento den uzavřené Nádražní ulici a na Masarykově náměstí proběhne celodenní program pro děti a veřejnost. V dopoledních hodinách bude na náměstí k dispozici Městská policie s ukázkou služebního vozidla a informací o registraci kol anebo Preventivní informační skupina Policie ČR. V odpoledních hodinách vystaví hasiči na náměstí služební auto a poté bude následovat ukázky vyproštění z havarovaného vozidla ve spolupráci se záchrannou službou. BESIP představí aktivity Ministerstva dopravy a vyzkouší děti na jízdě zručnosti. Od 9 do 15 hodin lze navštívit Spinningové studio v Hradební ulici a pokusit se ujet co nejvíce kilometrů na spinningovém kola a veslařském trenažéru. Součástí Evropského dne bez aut bude večerní in-line bruslení centrem města Uherské Hradiště, tzv. HEPA BladeNight.Před začátkem jízdy bude účastníkům k dispozici škola bruslení s instruktory (od 19.30 do 20.30 hod.). Sraz je na parkovišti před zimním stadionem ve 20 hodin. Na okruh dlouhý 5,5 km se účastníci vydají ve 20.30 hodin. Bezpečnost bude zajišťovat policie. Celková délka trasy činí 11 kilometrů, celý okruh se totiž pojede dvakrát. V průběhu jízdy jsou po trase naplánovány krátké přestávky. Bruslařům se doporučuje vzít si na akci přilbu (stačí cyklistická) a chrániče na zápěstí. Jízda je určena pouze bruslařům starších 15 let. (HEPA BladeNights jsou pravidelně organizované hromadné jízdy in-line bruslařů ulicemi večerních měst za doprovodu policejních vozů. Kromě instruktorů in-line bruslení nechybí ani Music-car, který akci dodává hudební rozměr. Vyjížďky jsou organizovány v pohodovém duchu, v žádném případě se nejedná o závod, neplatí se žádné startovné ani jiné účastnické poplatky.)

program Evropského týdne mobility

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

22.9.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>