29.6.2011 | Aktuality

Ve dnech 4. a 5. července 2011 se na Velehradě uskuteční již dvanáctý ročník Dnů lidí dobré vůle. V pondělí 4. července se mohou návštěvníci od 14 do 19 hodin těšit na tradiční projekty neziskového sektoru jako Ruční přepisování Bible, Mezinárodní setkání vozíčkářů či aktivity zaměřené na životní prostředí. Chybět nebudou ani zajímavé výstavy, prezentace charitativních organizací či soutěže pro děti i dospělé. To vše proběhne za účasti významných představitelů společenského a politického života. V pondělí 4. července pak v 19.30 začne na pódiu před bazilikou slavnostní koncert Večer lidí dobré vůle. Během něj budou představeny čtyři charitativní projekty a možnosti jak je lze podpořit. Mezi vzácnými hosty dvanáctého ročníku Koncertu lidí dobré vůle budou i umělci ze zahraničí. Z USA dorazí zpěvák, skladatel a kytarista John Michael Talbot - zakladatel komunity Brothers and Sisters of Charity. Jiřího Pavlicu s Hradišťanem doprovodí talentovaný nevidomý hudebník Solo Dja Kabako z Burkiny Faso. Z českých hostů vystoupí zpěvák Petr Bende či dětský sbor Kantiléna atd.Nejhlavnějším bodem programu v úterý 5. července bude slavnostní poutní mše svatá, která se uskuteční od 10.30 hodin na nádvoří před bazilikou. Jejím hlavním celebrantem bude Mons. Jan Graubner - arcibiskup olomoucký, metropolita moravský. V rámci cyrilometodějských oslav Dnů lidí dobré vůle je pro všechny milovníky fotografování připravena soutěž s názvem Velehrad 2011. Určena je návštěvníkům, kteří se na Velehrad vypraví s fotoaparátem a zachytí jeho jedinečnou atmosféru.

Podrobný program slavností naleznete zde, možnosti kyvadlové dopravy na Velehrad pak zde.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

29.6.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>