19.5.2011 | Aktuality

Ve středu v o půl šesté večer došlo u Kunovic k havárii malého letadla SportStar RTC, které se následně utopilo ve vodárenské nádrži nacházející se v blízkosti kunovického letiště. Na místo ihned vyjelo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Jejich dojezd na místo hlášené události byl komplikován nepřesným určením místa v prostoru s více jezery a také horšími polními cestami.

Pilot letadla, který se v době příjezdu hasičů již nacházel na břehu, oznámil, že se mu včas podařilo uzavřít všechny palivové uzávěry, aby minimalizoval dopady na ohrožení vodního zdroje. V palivové nádrži letadla mělo být asi 70 litrů kapalin. Pilot byl odvezen do nemocnice k vyšetření. Velitel zásahu poté potvrdil, že se letadlo nachází asi 250 metrů od břehu. Podle informací na webu HZS Zlínského kraje se ještě o půl deváté večer letoun nacházel pod vodou. Letoun se za spolupráce hasičů a potápěčů podařilo ze dna nádrže za pomoci jeřábu objednaného majitelem letadla dopravit na břeh ve 23.35 hodin. Letadlo bylo vcelku, havárií nedošlo k jeho poškození, zlomení či deformaci. Průzkum hasičů na vodní hladině neodhalil žádné stopy po úniku paliva z letadla, ani nebyl zjištěn případný únik jiných provozních kapalin.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

19.5.2011

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.