8.12.2010 | Aktuality

Tento hodnotný barokní měšťanský dům z první čtvrtiny 18. století stojící na Mariánském náměstí se dnes pyšní novou fasádou, střechou, upraveným atriem a sklepními prostorami. Rekonstrukce této kulturní památky v celkovém finančním objemu 14,3 milionu korun má ambici získat dotaci necelého milionu korun z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón pro rok 2010 z rozpočtu Zlínského kraje. Dům u Sovy ještě donedávna sloužil mimo jiné jako prodejna knih a výstavní galerie. V přízemí dnes najde přechodné zázemí Městské informační centrum, později zde vznikne vinotéka, k čemuž vyzývají i nové sklepní prostory. V půdní vestavbě byly postaveny čtyři nové byty.„Cílem obnovy památkově chráněného objektu byla obnova dochovaných konkrétních historických konstrukcí, povrchů a detailů. Dům je situován v exponované pozici historického jádra města a celkovou obnovou bylo zachováno hmotové řešení a vnější architektonický plášť domu včetně střešního pláště. Podrobný průzkum budovy odhalil závady ve stropech a dalších částech objektu. Nutné bylo také restaurování vstupních vrat a nově objevené dutiny pod domem,“ vysvětlil místostarosta města Stanislav Blaha.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

8.12.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.