15.6.2010 | Aktuality

„Každý okamžik je jedinečný,“ říká postava Maude ústy Květy Fialové ve Hře Harold a Maude uváděné s velkým úspěchem na prknech Slováckého divadla. Jedinečný večer měli možnost zažít také všichni, kteří zavítali v neděli 13. června do Reduty na pořad Harafica hraje Květě Fialové.

Jak vůbec vznikl nápad spojit hereckou legendu s mladou hradišťskou cimbálovkou? „Květina nejoblíbenější písnička je Smutná neděle. Jednou jsem jí řekl, že znám šikovné muzikanty, kteří by jí ji mohli zahrát. Myslel jsem původně někde ve sklípku soukromě u vína, ale nakonec z toho vznikl tento krásný pořad,“ vysvětluje Josef Kubáník, herecký kolega a přítel paní Fialové, který jím provázel.

Večer zahájili chlapci z Harafice a přivítali filmovou Tornádou Lou nesmrtelným hitem Whisky to je moje gusto. Vyprodaná Reduta pak dvě hodiny naslouchala historkám z natáčení slavných českých filmů, šaten nesmrtelných legend českého divadla a životním postojům paní Fialové. Ta si publikum získala od prvního okamžiku stejně jako Harafica, která si pro Květu Fialovou připravila překvapení – nazkoušela v rekordním čase právě Smutnou neděli. „A teď už můžu umřít,“ reagovala paní Květa a odměnila zpěváka – sólistu této písně Petra Štulíra vřelým polibkem.Dalším překvapením byl kmotr knihy Zákony štěstí, která byla v rámci večera pokřtěna. Byl jím ředitel Slováckého divadla a režisér hry Harold a Maude Igor Stránský. „Setkání a práce s Květou Fialovou byl pro mě ohromný zážitek. Knize pak přeji spoustu spokojených čtenářů,“ řekl kmotr a skrápěl šampaňským knihu, která popisuje vztah paní Květy právě k roli Maude, Uherskému Hradišti a Jožkovi Kubáníkovi.

Nadšené publikum na závěr aplaudovalo vestoje a nechtělo Haraficu ani Květu s Josefem z pódia pustit. „Byl to nádherný večer, jsem šťastná, že jsem zdravá a mohla jsem tu dnes večer s vámi všemi být ve svém milovaném Hradišti,“ řekla dojatá paní Fialová. A že i Hradišťané Květu Fialovou milují bylo zřejmé i po skončení pořadu, kdy se nekonečný had žadatelů o fotografii a podpis táhl přes celý sál Reduty. Paní Fialová se odvděčila láskyplnou trpělivostí – neodešla dříve, než podepsala i poslední fotografii.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

15.6.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.