25.5.2011 | Aktuality

Během posledního týdne vyjížděli hasiči Zlínského kraje k desítkám případů spojených s rojením bodavého hmyzu, nejčastěji včel, sršňů a vos. Ne všechny případy oznámené na tísňových linkách jsou však řešeny přímo hasiči, k odchytu proto hasiči doporučují využívat i specializované nebo deratizační firmy. Výjezd profesionálních hasičů je totiž možný jen v odůvodněných případech přímého ohrožení lidského zdraví nebo života. Hasiči proto vyjíždí např. k rojům u zastávek, v parcích s větším pohybem osob, u činžovních domů, škol, dětských hřišť, nemocnic, letních dětských táborů apod. V praxi dále zohledňují i jednotlivé případy ohrožení seniorů, dětí nebo těhotných žen. Samostatnou skupinu pomoci pak tvoří případy pomoci lidem alergickým na bodnutí. K záchytu hasiči používají buď speciální odchytové nádoby a sítě nebo speciální vysavače. Roje jsou tímto způsobem likvidovány, i když se veřejnost mylně domnívá, že roje hasiči chytají a následně vypouští.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

25.5.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.