25.5.2011 | Aktuality

Během posledního týdne vyjížděli hasiči Zlínského kraje k desítkám případů spojených s rojením bodavého hmyzu, nejčastěji včel, sršňů a vos. Ne všechny případy oznámené na tísňových linkách jsou však řešeny přímo hasiči, k odchytu proto hasiči doporučují využívat i specializované nebo deratizační firmy. Výjezd profesionálních hasičů je totiž možný jen v odůvodněných případech přímého ohrožení lidského zdraví nebo života. Hasiči proto vyjíždí např. k rojům u zastávek, v parcích s větším pohybem osob, u činžovních domů, škol, dětských hřišť, nemocnic, letních dětských táborů apod. V praxi dále zohledňují i jednotlivé případy ohrožení seniorů, dětí nebo těhotných žen. Samostatnou skupinu pomoci pak tvoří případy pomoci lidem alergickým na bodnutí. K záchytu hasiči používají buď speciální odchytové nádoby a sítě nebo speciální vysavače. Roje jsou tímto způsobem likvidovány, i když se veřejnost mylně domnívá, že roje hasiči chytají a následně vypouští.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

25.5.2011

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>