25.5.2011 | Aktuality

Během posledního týdne vyjížděli hasiči Zlínského kraje k desítkám případů spojených s rojením bodavého hmyzu, nejčastěji včel, sršňů a vos. Ne všechny případy oznámené na tísňových linkách jsou však řešeny přímo hasiči, k odchytu proto hasiči doporučují využívat i specializované nebo deratizační firmy. Výjezd profesionálních hasičů je totiž možný jen v odůvodněných případech přímého ohrožení lidského zdraví nebo života. Hasiči proto vyjíždí např. k rojům u zastávek, v parcích s větším pohybem osob, u činžovních domů, škol, dětských hřišť, nemocnic, letních dětských táborů apod. V praxi dále zohledňují i jednotlivé případy ohrožení seniorů, dětí nebo těhotných žen. Samostatnou skupinu pomoci pak tvoří případy pomoci lidem alergickým na bodnutí. K záchytu hasiči používají buď speciální odchytové nádoby a sítě nebo speciální vysavače. Roje jsou tímto způsobem likvidovány, i když se veřejnost mylně domnívá, že roje hasiči chytají a následně vypouští.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

25.5.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.