8.8.2011 | Aktuality

Až do 10. srpna lze hlasovat, aby uherskohradišťské kino dostalo možnost hostit slavnostní předpremiéru českého filmu Alois Nebel. Ta se uskuteční 20. září - devět dnů před oficiálním uvedením filmu v ostatních českých kinech. Projekce se zúčastní i tvůrci filmu, součástí programu bude pravý nebelovský raut a každý hlasující může vyhrát některou z připravených cen.

Alois Nebel je animovaný film režiséra Tomáše Luňáka, v němž hlavní role ztvárnili Miroslav Krobot, Karel Roden či Tereza Voříšková. Děj začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách,. Zde pracuje coby výpravčí Alois Nebel, kterému se ve snu zjevuje Dorothe - oběť násilného odsunu Němců po 2. světové válce...

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

8.8.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.