30.3.2011 | Aktuality

Poslední březnový den se v hlavní budově Slováckého muzea ve Smetanových sadech uskuteční slavnostní znovuotevření několik měsíců rekonstruovaných prostor. Slavnostně otevřeno bude i nové Centrum péče o tradiční lidovou kulturu Zlínského kraje. Jeho hlavní náplní je identifikace a dokumentace projevů tradiční lidové kultury. Při této příležitosti bude veřejnosti zpřístupněna i výstava s názvem Mistrovská díla tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje. Na ní bude své výrobky vystavovat šestnáct tvůrců, jímž byl ministerstvem kultury udělen titul Nositelé tradice lidových řemesel. V muzeu bude zároveň v samostatné expozici veřejnosti představena i desítka nositelů Ceny Vladimíra Boučka. Tuto cenu za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby uděluje od roku 2005 Město Uherské Hradiště. Obě výstavy oživí promítání DVD dokumentů se záznamem pracovních postupů jednotlivých řemeslníků.V prostorách Centra péče o tradiční lidovou kulturu se nachází i prodejna s nabídkou sortimentu vycházejícího z tradiční lidové výroby. Tato prodejna nabízí ke koupi užitkové, dekorační či drobné zvykoslovné předměty. V Nabídce nechybí ani národopisná a jiná odborná literatura, specializované časopisy či pohlednice.obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

30.3.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.