30.3.2011 | Aktuality

Poslední březnový den se v hlavní budově Slováckého muzea ve Smetanových sadech uskuteční slavnostní znovuotevření několik měsíců rekonstruovaných prostor. Slavnostně otevřeno bude i nové Centrum péče o tradiční lidovou kulturu Zlínského kraje. Jeho hlavní náplní je identifikace a dokumentace projevů tradiční lidové kultury. Při této příležitosti bude veřejnosti zpřístupněna i výstava s názvem Mistrovská díla tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje. Na ní bude své výrobky vystavovat šestnáct tvůrců, jímž byl ministerstvem kultury udělen titul Nositelé tradice lidových řemesel. V muzeu bude zároveň v samostatné expozici veřejnosti představena i desítka nositelů Ceny Vladimíra Boučka. Tuto cenu za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby uděluje od roku 2005 Město Uherské Hradiště. Obě výstavy oživí promítání DVD dokumentů se záznamem pracovních postupů jednotlivých řemeslníků.V prostorách Centra péče o tradiční lidovou kulturu se nachází i prodejna s nabídkou sortimentu vycházejícího z tradiční lidové výroby. Tato prodejna nabízí ke koupi užitkové, dekorační či drobné zvykoslovné předměty. V Nabídce nechybí ani národopisná a jiná odborná literatura, specializované časopisy či pohlednice.obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

30.3.2011

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.