30.5.2011 | Aktuality

Uherské Hradiště se připojilo k mezinárodnímu projektu s názvem Central Meetbike. Hlavními úkoly, které chce město zvládnout, je zlepšování podmínek pro cyklisty, vytváření kvalitní cyklistické infrastruktury (nejen po obvodu centra města s propojením městských částí a vazbou na okolní města, ale také v historickém centru) a odstranění problematických míst na páteřních cyklotrasách. „Potřebujeme se naučit, jak lépe a pro cyklisty vstřícněji využít uliční prostor ve stísněné městské zástavbě,“ říká Radim Šupka, vedoucí odboru dopravy hradišťské radnice. Rozvoji cyklodopravy ve městě podle něj nebrání jen nedostatek finančních prostředků, ale také nevyhovující legislativa. „Cyklisté se často odsouvají na poslední místo. Péče o cyklistickou infrastrukturu a největší zodpovědnost přitom leží na městě,“ dodal Šupka.Cílem projektu je rovněž seznámit veřejnost s cyklodopravou ve městě coby alternativním způsobem dopravy. V brzké době se taky rozjedou samostatné webové stránky projektu. Ve středu 29. června se pak uskuteční akce pro děti s názvem Den bez úrazu zaměřená na bezpečnou jízdu na kole, prevenci a ošetření úrazů, péči o technický stav kola atd.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

30.5.2011

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>