30.5.2011 | Aktuality

Uherské Hradiště se připojilo k mezinárodnímu projektu s názvem Central Meetbike. Hlavními úkoly, které chce město zvládnout, je zlepšování podmínek pro cyklisty, vytváření kvalitní cyklistické infrastruktury (nejen po obvodu centra města s propojením městských částí a vazbou na okolní města, ale také v historickém centru) a odstranění problematických míst na páteřních cyklotrasách. „Potřebujeme se naučit, jak lépe a pro cyklisty vstřícněji využít uliční prostor ve stísněné městské zástavbě,“ říká Radim Šupka, vedoucí odboru dopravy hradišťské radnice. Rozvoji cyklodopravy ve městě podle něj nebrání jen nedostatek finančních prostředků, ale také nevyhovující legislativa. „Cyklisté se často odsouvají na poslední místo. Péče o cyklistickou infrastrukturu a největší zodpovědnost přitom leží na městě,“ dodal Šupka.Cílem projektu je rovněž seznámit veřejnost s cyklodopravou ve městě coby alternativním způsobem dopravy. V brzké době se taky rozjedou samostatné webové stránky projektu. Ve středu 29. června se pak uskuteční akce pro děti s názvem Den bez úrazu zaměřená na bezpečnou jízdu na kole, prevenci a ošetření úrazů, péči o technický stav kola atd.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

30.5.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>