24.6.2010 | Aktuality

Již podeváté pořádá dětské oddělení Knihovny BBB malý festival k podpoře dětského čtení s názvem Hradišťské sluníčko.

V pondělí došlo k ocenění mladých literátů a výtvarníků v rámci literární soutěže Píšu povídky, píšu básně... (s letošním tématem Jakou barvu má svět) a výtvarné soutěže Ex-libris 2010. Do kina Hvězda přijely děti nejen z uherskohradišťského okresu, ale také z Vyškova, Bystřice pod Pernštejnem či Brna. Do obou soutěží se přihlásilo celkem 460 dětí, uděleno bylo 36 ocenění v literární soutěži a 14 ve výtvarné. Všechny nejlepší práce najdete ve sborníku, který je k dispozici v oddělení pro děti.I letos došlo na čtení „Večerníčků“ v podání herců Slováckého divadla, např. ten pondělní v knihovně (kvůli nepřízni počasí) přečetl herec David Vacke.

V úterý dorazily do knihovny uherskohradišťští prvňáčci. Čtyři malé princezny a opravdový Princ je pasovali do řádu Čtenářů a oni pro změnu slíbili věrnost krásnému slovu a knížkám.

Další akce Hradišťského sluníčka:

čtvrtek 24. a pátek 25. června (od 18 hodin) - Večerníček na Mariánském náměstí (v případě deště v knihovně)
čtvrtek 24. června – autogramiáda spisovatelky Ivony Březinové (knihovna)

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

24.6.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

21.2.2013

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

?>