24.6.2010 | Aktuality

Již podeváté pořádá dětské oddělení Knihovny BBB malý festival k podpoře dětského čtení s názvem Hradišťské sluníčko.

V pondělí došlo k ocenění mladých literátů a výtvarníků v rámci literární soutěže Píšu povídky, píšu básně... (s letošním tématem Jakou barvu má svět) a výtvarné soutěže Ex-libris 2010. Do kina Hvězda přijely děti nejen z uherskohradišťského okresu, ale také z Vyškova, Bystřice pod Pernštejnem či Brna. Do obou soutěží se přihlásilo celkem 460 dětí, uděleno bylo 36 ocenění v literární soutěži a 14 ve výtvarné. Všechny nejlepší práce najdete ve sborníku, který je k dispozici v oddělení pro děti.I letos došlo na čtení „Večerníčků“ v podání herců Slováckého divadla, např. ten pondělní v knihovně (kvůli nepřízni počasí) přečetl herec David Vacke.

V úterý dorazily do knihovny uherskohradišťští prvňáčci. Čtyři malé princezny a opravdový Princ je pasovali do řádu Čtenářů a oni pro změnu slíbili věrnost krásnému slovu a knížkám.

Další akce Hradišťského sluníčka:

čtvrtek 24. a pátek 25. června (od 18 hodin) - Večerníček na Mariánském náměstí (v případě deště v knihovně)
čtvrtek 24. června – autogramiáda spisovatelky Ivony Březinové (knihovna)

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

24.6.2010

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>