4.3.2011 | Aktuality

O tomto víkendu projde řadou obcí regionu fašankový průvod masek a večer se bude konat tradiční masopustní veselice. Od tzv. Škaredé neboli Popeleční středy (9.3.2011) pak začne čtyřicetidenní období půstu, které vyvrcholí velikonočními svátky. Masopustních obchůzek se dříve účastnili výhradně mladí svobodní či ženatí muži, přičemž každá maska měla svoji funkci. Snad nejznámější maskou byl medvěd s přisuzovanou vlastností plodnosti, kterého na provaze vodil medvědář anebo žid. Průvod většinou vedl biřic.

pátek 4. března 2011:
- Mařatice (MKZ, od 20 hodin, hraje CM Ohnica)

sobota 5. března 2011:
- Míkovice (MKZ, od 20 hodin) – fašanková obchůzka po obědě
- Vésky (MKZ, od 20 hodin, hraje CM Rubáš) – fašanková obchůzka od 14 hodin
- Sady (MKZ, od 20 hodin, hraje CM Kunovjan)
- Kunovice (podrobný program fašanku v Kunovicích naleznete zde)

neděle 6. března 2011:
- Staré Město (s CM Dolina)

sobota 12. března 2011:
- Jarošov (od 20 hodin)

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

4.3.2011

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.