4.3.2011 | Aktuality

O tomto víkendu projde řadou obcí regionu fašankový průvod masek a večer se bude konat tradiční masopustní veselice. Od tzv. Škaredé neboli Popeleční středy (9.3.2011) pak začne čtyřicetidenní období půstu, které vyvrcholí velikonočními svátky. Masopustních obchůzek se dříve účastnili výhradně mladí svobodní či ženatí muži, přičemž každá maska měla svoji funkci. Snad nejznámější maskou byl medvěd s přisuzovanou vlastností plodnosti, kterého na provaze vodil medvědář anebo žid. Průvod většinou vedl biřic.

pátek 4. března 2011:
- Mařatice (MKZ, od 20 hodin, hraje CM Ohnica)

sobota 5. března 2011:
- Míkovice (MKZ, od 20 hodin) – fašanková obchůzka po obědě
- Vésky (MKZ, od 20 hodin, hraje CM Rubáš) – fašanková obchůzka od 14 hodin
- Sady (MKZ, od 20 hodin, hraje CM Kunovjan)
- Kunovice (podrobný program fašanku v Kunovicích naleznete zde)

neděle 6. března 2011:
- Staré Město (s CM Dolina)

sobota 12. března 2011:
- Jarošov (od 20 hodin)

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

4.3.2011

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>