19.7.2010 | Aktuality

Poprvé ve své čtyřicetileté historii se kino Hvězda uzavře. Důvodem je velká rekonstrukce, která potrvá přibližně jedenáct měsíců, a to od srpna 2010 do června 2011. Poslední letošní akcí v kině Hvězda bude Letní filmová škola. Od září pak mohou diváci zavítat do náhradních prostor, např. v Redutě či v kině Mír. Pokračovat má v neděli odpoledne i oblíbený Malovásek a Animásek. Rekonstrukce budovy z roku 1967, která původně měla plnit i funkci atomového krytu, zahrnuje mimo jiné proměnu kinosálu v multifunkční sál včetně nových sedadel.V hlavním sále bude pak možno pořádat konference, přednášky, ale i kulturní a hudební vystoupení.
Opravou rovněž projde i foyer kina - úprava vstupu do sálu a kavárny (ta bude mít obsluhu uvnitř a v letním období i venku), přestavba toalet, instalace osobního výtahu, čímž se budova stane bezbariérovou, či vytvoření nové šatny pro diváky. Vestibul kina by měl přiblížit jeho původní podobu z šedesátých let. „Za čtyřicet let se tady naskládala řada nevzhledných prvků, které by měly zmizet,“ řekl ředitel Městských kin Josef Korvas. V plánu je rovněž kompletní výměna dveřních a okenních prvků budovy.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

19.7.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>