19.7.2010 | Aktuality

Poprvé ve své čtyřicetileté historii se kino Hvězda uzavře. Důvodem je velká rekonstrukce, která potrvá přibližně jedenáct měsíců, a to od srpna 2010 do června 2011. Poslední letošní akcí v kině Hvězda bude Letní filmová škola. Od září pak mohou diváci zavítat do náhradních prostor, např. v Redutě či v kině Mír. Pokračovat má v neděli odpoledne i oblíbený Malovásek a Animásek. Rekonstrukce budovy z roku 1967, která původně měla plnit i funkci atomového krytu, zahrnuje mimo jiné proměnu kinosálu v multifunkční sál včetně nových sedadel.V hlavním sále bude pak možno pořádat konference, přednášky, ale i kulturní a hudební vystoupení.
Opravou rovněž projde i foyer kina - úprava vstupu do sálu a kavárny (ta bude mít obsluhu uvnitř a v letním období i venku), přestavba toalet, instalace osobního výtahu, čímž se budova stane bezbariérovou, či vytvoření nové šatny pro diváky. Vestibul kina by měl přiblížit jeho původní podobu z šedesátých let. „Za čtyřicet let se tady naskládala řada nevzhledných prvků, které by měly zmizet,“ řekl ředitel Městských kin Josef Korvas. V plánu je rovněž kompletní výměna dveřních a okenních prvků budovy.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

19.7.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>