3.9.2010 | Aktuality

Nadace Děti - kultura - sport ve spolupráci se Slováckým muzeem vydala novou atraktivní publikaci s názvem Na paletě krojů. Představena bude na letošních Slováckých slavnostech vína a otevřených památek. Výpravná publikace o zhruba 400 stranách popisuje historii a současnost slavností, ale i kroje účastníků, kde nechybí ani ateliérové fotografie. Celkem v knize najdete 75 krojů z okolí Uherského Hradiště. Součástí knihy je rovněž kompletní přehled krojového členění Slovácka. Publikace bude v prodeji od 11. září za cenu 249 korun.


 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

3.9.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>