29.11.2010 | Aktuality

Hledáte zajímavý vánoční dárek? Možná by to mohla být právě publikace s názvem Chutě a vůně slovácké kuchyně. Ta byla sestavena za pomoci lidí, kteří recepty zaslali nebo umožnili jejich sběr přímo v domácnosti. V publikaci najdete celkem 123 receptů, jejich fotografie a texty o tradiční gastronomii na Slovácku. Hlavním partnerem projektu bylo Slovácké muzeum v Uherském Hradišti.Ludmila Tarcalová z etnografického oddělení po celou dobu vzniku kuchařky dohlížela na kvalitu a autenticitu zaslaných receptur a rovněž zpracovala texty o lidové stravě na Slovácku. Uvařit si tak můžete např. žmolkovicu z moravských Kopanic, salátovou máčku a šlíšky s povidly ze Stříbrnic či milocké beléše z Kyjova. Kniha je k dostání v uherskohradišťském Městském informačním centru.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

29.11.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

21.2.2013

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.