29.11.2010 | Aktuality

Hledáte zajímavý vánoční dárek? Možná by to mohla být právě publikace s názvem Chutě a vůně slovácké kuchyně. Ta byla sestavena za pomoci lidí, kteří recepty zaslali nebo umožnili jejich sběr přímo v domácnosti. V publikaci najdete celkem 123 receptů, jejich fotografie a texty o tradiční gastronomii na Slovácku. Hlavním partnerem projektu bylo Slovácké muzeum v Uherském Hradišti.Ludmila Tarcalová z etnografického oddělení po celou dobu vzniku kuchařky dohlížela na kvalitu a autenticitu zaslaných receptur a rovněž zpracovala texty o lidové stravě na Slovácku. Uvařit si tak můžete např. žmolkovicu z moravských Kopanic, salátovou máčku a šlíšky s povidly ze Stříbrnic či milocké beléše z Kyjova. Kniha je k dostání v uherskohradišťském Městském informačním centru.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

29.11.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.