30.4.2012 | Aktuality

Na nejrůznějších místech (nejen) města Uherské Hradiště bylo před několika dny rozmístěno několik desítek knih, které jsou opatřeny štítkem s nápisem „Toulavá knížka. Přečti si mě a pošli mě dál...“. Jedná se o knihy buď vyřazené z fondu knihovny anebo o dary titulů, které již knihovna vlastní.Knihovnicím bylo líto knihy úplně vyřadit, a proto byly obaleny, opatřeny štítkem a vybaveny níže uvedeným doprovodným dopisem. „Knihu s tímto textem do knihovny vracet nemusíte, raději ji dejte do oběhu a sledujte její další pouť. Fantazii se meze nekladou, neboť jednoznačným cílem happeningového projektu je sdílení příběhů, které toulavé knihy (a vy s nimi) zažijí,“ zní jednoznačný vzkaz z knihovny.

DOPROVODNÝ TEXT TOULAVÝCH KNIH:
Můžete si mě VZÍT, přečíst, poslat dál, a také o mně něco napsat, třeba, kde jsi mě našel(a) a kam jsi mě po přečtení položil(a) pro dalšího zájemce, a to na FACEBOOK, kde máme svoji skupinu: TOULAVÉ KNÍŽKY Z UHERSKÉHO HRADIŠTĚ. Tyto zprávy o mně NAPSANÉ NA PAPÍŘE je také možno vhodit do modrého biblioboxu vedle Knihovny BBB a informace se objeví na webové stránce knihovny. Zajímá nás, kam až knížka doputuje, kdo ji četl a komu se dostala do rukou. Je to příležitost i pro tebe, přidáš se? Třeba jsi zrovna našel knihu svého srdce... Těšíme se na zprávičky od tebe...

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

30.4.2012

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>