2.2.2011 | Aktuality

Statistiku za rok 2010 vydalo zlínské krajské policejní ředitelství. Podle ní je počet trestných činů ve Zlínském kraji rok od roku nižší. V roce 2009 bylo zaevidováno celkem 10 044 trestných činů, v roce 2010 pak 9 430. Počet vyřešených trestných činů je ve srovnání s celorepublikovým průměrem ve Zlínském kraji nadstandardní, po Karlovarském kraji zaujímá v republice druhé místo.

V Územním obvodu Uherské Hradiště se loni stalo celkem 2 160 trestných činů, z nichž bylo objasněno celkem 1 189 (55,05 %). Z toho se staly celkem 3 vraždy a 2 znásilnění (všechny objasněny). Více než polovinu z této statistiky činí majetkové trestné činy, kterých se stalo celkem 1 068. Celkem 59 trestných činů pak spáchaly děti ve věku do 17 let.

Bývalý okres Uherské Hradiště drží ve statistice Zlínského kraje i několik smutných prvenství. Mimo obec policisté naměřili nejvyšší rychlost u řidiče, který projížděl téměř 180 kilometrovou rychlostí po obchvatu Kunovic. Nejvíce promile alkoholu (4,44) nadýchal sedmačtyřicetiletý muž, v obci Hluk. Nejtragičtější nehoda se stala začátkem března v obci Topolná. Tehdy zde havarovalo osobní auto, v němž zemřeli dva mladí muži vracející se z oslavy narozenin. Kamarád, který auto řídil, z místa nehody odešel.V loňském roce začal ve Zlínském kraji pracovat tým starající se o oběti trestných činů. Tvořen je celkem deseti policisty z celého kraje. Ti jsou v dosahu i v době svého pracovního volna a v případě potřeby vyjíždějí poskytovat první posttraumatickou péči. Pomáhají např. zvládat stres dětem, které viděly tragickou událost, znásilněným ženám, pozůstalým po obětech vražd atd. Rovněž citlivým způsobem oznamují rodinným příslušníkům nepříjemné zprávy (smrt dítěte, úmrtí při dopravní nehodě apod.). Pozůstalým či obětem navíc pomáhají řešit první praktické úkony.

V letošním roce slaví Policie ČR 20. výročí svého vzniku. Jedna z největších oslav ve Zlínském kraji se chystá na polovinu června ve Zlíně.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

2.2.2011

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.