2.2.2011 | Aktuality

Statistiku za rok 2010 vydalo zlínské krajské policejní ředitelství. Podle ní je počet trestných činů ve Zlínském kraji rok od roku nižší. V roce 2009 bylo zaevidováno celkem 10 044 trestných činů, v roce 2010 pak 9 430. Počet vyřešených trestných činů je ve srovnání s celorepublikovým průměrem ve Zlínském kraji nadstandardní, po Karlovarském kraji zaujímá v republice druhé místo.

V Územním obvodu Uherské Hradiště se loni stalo celkem 2 160 trestných činů, z nichž bylo objasněno celkem 1 189 (55,05 %). Z toho se staly celkem 3 vraždy a 2 znásilnění (všechny objasněny). Více než polovinu z této statistiky činí majetkové trestné činy, kterých se stalo celkem 1 068. Celkem 59 trestných činů pak spáchaly děti ve věku do 17 let.

Bývalý okres Uherské Hradiště drží ve statistice Zlínského kraje i několik smutných prvenství. Mimo obec policisté naměřili nejvyšší rychlost u řidiče, který projížděl téměř 180 kilometrovou rychlostí po obchvatu Kunovic. Nejvíce promile alkoholu (4,44) nadýchal sedmačtyřicetiletý muž, v obci Hluk. Nejtragičtější nehoda se stala začátkem března v obci Topolná. Tehdy zde havarovalo osobní auto, v němž zemřeli dva mladí muži vracející se z oslavy narozenin. Kamarád, který auto řídil, z místa nehody odešel.V loňském roce začal ve Zlínském kraji pracovat tým starající se o oběti trestných činů. Tvořen je celkem deseti policisty z celého kraje. Ti jsou v dosahu i v době svého pracovního volna a v případě potřeby vyjíždějí poskytovat první posttraumatickou péči. Pomáhají např. zvládat stres dětem, které viděly tragickou událost, znásilněným ženám, pozůstalým po obětech vražd atd. Rovněž citlivým způsobem oznamují rodinným příslušníkům nepříjemné zprávy (smrt dítěte, úmrtí při dopravní nehodě apod.). Pozůstalým či obětem navíc pomáhají řešit první praktické úkony.

V letošním roce slaví Policie ČR 20. výročí svého vzniku. Jedna z největších oslav ve Zlínském kraji se chystá na polovinu června ve Zlíně.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

2.2.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>