20.5.2010 | Aktuality

V roce 1996 byla po čtyřiadvacetileté přestávce v Kunovicích obnovena starodávná tradice s názvem Jízda králů. Od té doby se koná každé dva roky. Program letošní Jízdy králů začíná v pátek 21. května přijetím královské družiny na radnici města. Večer se pak v prostorách kulturního zařízení Pálenice setkají všichni dosud žijící aktéři kunovických jízd králů a novým králem se stane Adam Joura.


Tahákem sobotního dne bude sobotní Formanské odpoledne zahájené slavnostním defilé všech účastníků. Po celé odpoledne budou na hasičském hřišti Na Bělince k dispozici bryčky a povozy zajišťující vyhlídkové jízdy několika trasami Kunovic. Vyvrcholením Jízdy králů bude pak nedělní program. Ulicemi města bude jezdit družina mladých mužů v krojích na ozdobených koních. Podle starodávného scénáře nejprve požádá rodiče o krále, poté v čele s králem na radnici o povolení jízdy a vzápětí se rozjede ulicemi Kunovic.Letos ke slavnosti přibude jedna velká zajímavost. Po celý víkend bude po trase mezi Kunovicemi – Uherským Hradištěm – Uherským Brodem a Luhačovicemi jezdit vlak s názvem Jízda králů. První vyjede v sobotu 22. května před devátou hodinou z Kunovic do Uherského Hradiště, Uherského Brodu a Luhačovic. Doprovázet ho bude také celá královská družina, místostarostka města Kunovice, cimbálová muzika Ohnica a folklorní soubor Old Stars Hradišťan. Královská družina chce tímto netradičním způsobem pozvat na jízdu králů sousední města a obce. Tento první spoj bude z kapacitních důvodů vyhrazen pouze pro pozvané hosty. Návštěvníci Jízdy králů se vlakem budou moci svézt na trase mezi Luhačovicemi a Uherským Hradištěm v sobotu odpoledne a v neděli. Zpáteční jízdenka z libovolné stanice bude stát 5 Kč. Jízdní řády navazující na program Jízdy králů budou uveřejněny na stránkách www.regiojet.cz.Jízda králů – podrobný program

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

20.5.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>