10.11.2010 | Aktuality

Díky projektu spolufinancovaného Evropskou unií s názvem Zlepšenie služieb cestovného ruchu Slovensko-moravského pomedzia, na němž Kunovice spolupracují se slovenským městěm Stará Turá, byla v Kunovicích uskutečněna rekonstrukce objektů Slovácké búdy a Slováckého sklípku (ulice V Pastouškách). Slovácká búda byla postavena v roce 1972 svépomocí, a to členy kunovického Slováckého krůžku, v čele s vůdčí osobností Jiřím Trubákem. Napříště zde bude umístěna expozice připomínající historii někdejších podomních prodejců: kunovských handrláků a slovenských hauzírerů. Historie nedalekého sklípku sahá pravděpodobně až do 16. století a byl zřejmě částí sousedního Panského dvora, možná dokonce i podzemních chodeb kunovického zámku. V příštích letech bude využíván jako prostor pro setkávání a připomínání dlouhodobých dobrých vztahů lidí na moravsko-slovenské hranici.Stavební práce na obou objektech začaly v dubnu tohoto roku a již na konci září při hodech prodělaly svou obnovenou premiéru. Celkové náklady na rekonstrukci obou objektů (včetně vybavení interiérů) dosáhly částky 9 870 000 korun. Kunovice se na projektu podílí částkou 1 500 000 korun.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

10.11.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.