10.11.2010 | Aktuality

Díky projektu spolufinancovaného Evropskou unií s názvem Zlepšenie služieb cestovného ruchu Slovensko-moravského pomedzia, na němž Kunovice spolupracují se slovenským městěm Stará Turá, byla v Kunovicích uskutečněna rekonstrukce objektů Slovácké búdy a Slováckého sklípku (ulice V Pastouškách). Slovácká búda byla postavena v roce 1972 svépomocí, a to členy kunovického Slováckého krůžku, v čele s vůdčí osobností Jiřím Trubákem. Napříště zde bude umístěna expozice připomínající historii někdejších podomních prodejců: kunovských handrláků a slovenských hauzírerů. Historie nedalekého sklípku sahá pravděpodobně až do 16. století a byl zřejmě částí sousedního Panského dvora, možná dokonce i podzemních chodeb kunovického zámku. V příštích letech bude využíván jako prostor pro setkávání a připomínání dlouhodobých dobrých vztahů lidí na moravsko-slovenské hranici.Stavební práce na obou objektech začaly v dubnu tohoto roku a již na konci září při hodech prodělaly svou obnovenou premiéru. Celkové náklady na rekonstrukci obou objektů (včetně vybavení interiérů) dosáhly částky 9 870 000 korun. Kunovice se na projektu podílí částkou 1 500 000 korun.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

10.11.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.