10.11.2010 | Aktuality

Díky projektu spolufinancovaného Evropskou unií s názvem Zlepšenie služieb cestovného ruchu Slovensko-moravského pomedzia, na němž Kunovice spolupracují se slovenským městěm Stará Turá, byla v Kunovicích uskutečněna rekonstrukce objektů Slovácké búdy a Slováckého sklípku (ulice V Pastouškách). Slovácká búda byla postavena v roce 1972 svépomocí, a to členy kunovického Slováckého krůžku, v čele s vůdčí osobností Jiřím Trubákem. Napříště zde bude umístěna expozice připomínající historii někdejších podomních prodejců: kunovských handrláků a slovenských hauzírerů. Historie nedalekého sklípku sahá pravděpodobně až do 16. století a byl zřejmě částí sousedního Panského dvora, možná dokonce i podzemních chodeb kunovického zámku. V příštích letech bude využíván jako prostor pro setkávání a připomínání dlouhodobých dobrých vztahů lidí na moravsko-slovenské hranici.Stavební práce na obou objektech začaly v dubnu tohoto roku a již na konci září při hodech prodělaly svou obnovenou premiéru. Celkové náklady na rekonstrukci obou objektů (včetně vybavení interiérů) dosáhly částky 9 870 000 korun. Kunovice se na projektu podílí částkou 1 500 000 korun.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

10.11.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>