16.7.2010 | Aktuality

V Kunovicích bylo ve čtvrtek v areálu Panského dvora v objektu bývalé sýpky slavnostně otevřeno nové Komunitní centrum. Dvoupodlažní budova bude sloužit coby městská knihovna s čítárnou s připojením k internetu a centrum pro matky s dětmi. Část objektu pak bude patřit kunovickým seniorům, kteří zde naleznou místo ke svým pravidelným schůzkám. Rekonstrukce budovy je druhou ze tří etap celkové obnovy Panského dvora, který byl roku 1994 vyhlášen kulturní historickou památkou.„Tento objekt představuje historii Kunovic a proto jsem velmi rád, že se podařilo městu, bohužel již zesnulému starostovi Jiřímu Vařechovi a jeho současným následovníkům vytvořit, prosadit a hlavně zrealizovat tak zásadní rekonstrukci objektu bývalé sýpky, která nyní poslouží jako místo pro setkávání lidí všech generací a historicky cenná budova tím nalezla své praktické využití, v čemž spatřuji významný synergický efekt,“ řekl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.
Náklady na výstavbu centra se vyšplhaly na 24,4 milionů korun. Téměř 17 milionů korun pokryla dotace z Evropské unie, o zbytek se postaralo město Kunovice.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

16.7.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>