16.7.2010 | Aktuality

V Kunovicích bylo ve čtvrtek v areálu Panského dvora v objektu bývalé sýpky slavnostně otevřeno nové Komunitní centrum. Dvoupodlažní budova bude sloužit coby městská knihovna s čítárnou s připojením k internetu a centrum pro matky s dětmi. Část objektu pak bude patřit kunovickým seniorům, kteří zde naleznou místo ke svým pravidelným schůzkám. Rekonstrukce budovy je druhou ze tří etap celkové obnovy Panského dvora, který byl roku 1994 vyhlášen kulturní historickou památkou.„Tento objekt představuje historii Kunovic a proto jsem velmi rád, že se podařilo městu, bohužel již zesnulému starostovi Jiřímu Vařechovi a jeho současným následovníkům vytvořit, prosadit a hlavně zrealizovat tak zásadní rekonstrukci objektu bývalé sýpky, která nyní poslouží jako místo pro setkávání lidí všech generací a historicky cenná budova tím nalezla své praktické využití, v čemž spatřuji významný synergický efekt,“ řekl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.
Náklady na výstavbu centra se vyšplhaly na 24,4 milionů korun. Téměř 17 milionů korun pokryla dotace z Evropské unie, o zbytek se postaralo město Kunovice.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

16.7.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.