28.9.2011 | Aktuality

Minulý týden byl v Kunovicích, v prostorách bývalého Panského dvora, slavnostně otevřen Podnikatelský inkubátor. Součástí rozsáhlého projektu byla nejen regenerace tzv. brownfieldu v centru města a jeho proměna v sídlo začínajících firem, ale i záchrana nemovité kulturní památky někdejšího panského dvorce. Celkové náklady na projekt činily bez DPH 165 030 000 korun, přičemž dotace z evropských fondů (z Operačního programu podnikání a inovace) činí 123 768 000 korun.

Začátkem září se do nových prostor nastěhovali uživatelé, kteří splnili podmínky potřebné pro umístění do inkubátoru. Každý zájemce předkládal písemně zpracovaný podnikatelský záměr, který posoudila tzv. průmyslová rada města. V inkubátoru dnes sídlí celkem 28 firem a jeho kapacita je v současné době plně obsazena.„Vytvořit v Panském dvoře podnikatelský inkubátor byla myšlenka inovativní, v uherskohradišťském regionu dosud nerealizovaná. Nebylo jednoduché prosadit změnu obsahové náplně Panského dvora, ale jsem přesvědčená, že to byl dobrý krok,“ říká starostka města Ivana Majíčková. „Co jiného, než aktivní přítomnost podnikatelské sféry by mělo rozpohybovat ekonomický život v Kunovicích? A zcela upřímně, jakým jiným způsobem by mohla radnice podnikatele podporovat?“ doplňuje. A proč by podle ní mělo město podporovat podnikatelskou sféru? „Protože podnikatelé jsou hybnou silou společnosti. Zaměstnávají sami sebe a mnohdy i další osoby. A pokud se jim daří, odvádí část daní do městské pokladny. Vím, že mladí lidé mají chuť podnikat a my jim k tomu, díky podnikatelskému inkubátoru, můžeme vytvářet vhodné podmínky. Smyslem činnosti města je, aby zajistilo občanům příznivé podmínky k životu, a tedy také, aby nemuseli jezdit za svou prací jinam.“

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

28.9.2011

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.