27.5.2011 | Aktuality

V sobotu 28. května se v areálu loděnice rychlostní kanoistiky na Kunovské tabuli v Ostrožské Nové Vsi koná 4. ročník Slováckého poháru Dračích lodí Dragon Boat Grand Prix 2011. Drračí lodě jsou 12,5 metrů dlouhé lodě ve tvaru otevřené kanoe. Na špici jsou ozdobené dračí hlavou a na zádi ocasem. Posádku tvoří maximálně dvacet osob pádlujících v sedě (10 napravo a 10 nalevo), bubeník sedící na špičce a udávající rytmus pádlování údery do bubnu a kormidelník. Ten stojí na zádi a určuje směr. Historie závodů dračích lodí začala před více než 2 000 lety v Číně.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

27.5.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>