27.5.2011 | Aktuality

V sobotu 28. května se v areálu loděnice rychlostní kanoistiky na Kunovské tabuli v Ostrožské Nové Vsi koná 4. ročník Slováckého poháru Dračích lodí Dragon Boat Grand Prix 2011. Drračí lodě jsou 12,5 metrů dlouhé lodě ve tvaru otevřené kanoe. Na špici jsou ozdobené dračí hlavou a na zádi ocasem. Posádku tvoří maximálně dvacet osob pádlujících v sedě (10 napravo a 10 nalevo), bubeník sedící na špičce a udávající rytmus pádlování údery do bubnu a kormidelník. Ten stojí na zádi a určuje směr. Historie závodů dračích lodí začala před více než 2 000 lety v Číně.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

27.5.2011

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.