2.9.2010 | Aktuality

Den plný radostných překvapení prožila 1. září herečka Květa Fialová, když v Uherském Hradišti právě v tento den oslavila v plné síle a vitalitě neuvěřitelné 81. narozeniny. Nejprve, nic předem netušíce, ji kolegové potěšili slavnostním přijetím na radnici, kdy z rukou starosty města Libora Karáska obdržela vyznamenání za šíření věhlasu Uherského Hradiště. „Hradiště je můj ráj,“ vyznala se dojatá herečka, „jsem tady skutečně šťastná.“

Hlavní část oslav však vypukla večer, kdy před nabitým sálem Slováckého divadla odehrála inscenaci Harold a Maude. Nadšené ovace vestoje nebraly konce a teprve poté přišly na řadu gratulace a dary. S přáním všeho nejlepšího přišli nejen kolegové ze Slovácka, ale také blízké kamarádky paní Květy, herečka Dana Batulková, režisérka Šárka Šedivá, a telefonicky ji srdečně pozdravili také například Naďa Konvalinková či Arnošt Lustig.Hlavní dar pak obdržela z rukou ředitele Slováckého divadla Igora Stránského, který paní Květu slavnostně jmenoval na dobu neurčitou čestnou členkou souboru Slováckého divadla. „Váš roční honorář činí jedenaosmdesát korun,“ s úsměvem oznámil ředitel Stránský, „a každý rok vám celou korunu přidáme.“ V tu chvíli slza ukanula nejen legendární Tornádo Lou, ale i mnohým divákům a kolegům v sále. V podání cimbálové muziky Harafica pak na jevišti ještě zazněla i její nejoblíbenější píseň Smutná neděle a originální dárek dostala také od cimbálovky Rubáš – složili jen pro ni a na místě dopremiérovali jedinečnou písničku.

Několik desítek diváků se pak přesunulo na terasu Malé scény, aby speciálně pro Květu Fialovou každý vypustil jeden barevný lampión přátelství a štěstí. V kruhu svých milovaných a blízkých a za zvuků cimbálovky pak paní Květa slavila své neuvěřitelné narozeniny až do brzkých ranních hodin. A co by si k nim přála ona sama? „Aby byl Dalajláma prezidentem,“ odpovídá zcela vážně. „A pokud by to nešlo, až mi bude devadesát, chci se stát čestnou občankou mého milovaného Uherského Hradiště.“

obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

2.9.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.