23.10.2010 | Aktuality

Taneční soubor Hradišťan představí zítra v Klubu kultury (od 19 hodin) v rámci 60. výročí svého založení taneční provedení kantáty Kytice. Tanečníky a tanečnice v choreografii Ladislavy Košíkové a režii Aleny Vaňákové bude pod taktovkou Romana Válka doprovázet Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Dále se představí smíšený sbor The Czech Ensemble Baroque – Choir a dětské sbory Holešovský dětský sbor a Zvonky ZUŠ Hulín. Sólových partů se ujmou Michaela Šrůmová (soprán), Kamila Mazalová (alt), Tomáš Kořínek (tenor) a Josef Škarka (basbaryton). Kostýmy pro představení vytvořila Eva Jiřikovská a video art Tomáš Hrůza.Scénické provedení Kytice je sugestivní výpovědí dotýkající se věčně platných hodnot v životě člověka. Osm střídavě se prolínajících vokálních a instrumentálních skladeb vypráví příběhy lásky, života a smrti. Jejich taneční vizualizace, vkusně podpořená projektovanou animací, značně přidává na výsledném dojmu a podtrhuje silný emocionální náboj tohoto jedinečného hudebního díla. Jevištní obraz se nesnaží o popis příběhů jednotlivých hudebních předloh, nýbrž vychází z hloubky a podstaty skryté ve filozofii lidového umění. Představení vyznačující se formální strohostí, avšak naprostou jasností sdělení je naplněno silným výrazem a hlubokým prožitkem všech interpretů.
Vstupné: 170 a 190 korun.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

23.10.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.