20.11.2012 | Aktuality

Literární soutěž hradišťské Knihovny BBB určená dětem do patnácti let s názvem Píšu povídky, píšu básně, je mi těžko, je mně krásně... vstoupila do dalšího ročníku. Mladí autoři mohou svá díla na volné téma (pohádky, fejetony, povídky, básně, komiksy atd.) zaslat do knihovny nejpozději do 14. ledna 2013 (nejvíce 3 strany textu nebo 3 básně). 


Příspěvky je třeba opatřit jménem, dále uvést třídu, školu, věk a adresu bydliště. Práce následně posoudí odborná porota. Ta nejlepší díla pak postoupí do krajského kola a budou oceněny v červnu 2013 během festivalu Hradišťské sluníčko. 

obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

20.11.2012

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>