10.12.2010 | Aktuality

Rekonstrukcí a dostavbou domu číslo 174 na rohu Palackého náměstí a Havlíčkovy ulice získalo město nové prostory pro potřeby městské policie, které bylo třeba řešit vzhledem k revitalizaci jezuitské koleje na Masarykově náměstí. Své místo zde našlo rovněž datové centrum pro tzv. metropolitní síť (informační technologie ve městě a na městském úřadě) a veřejné sociální zařízení. Přístavba veřejného sociálního zařízení má fasádu z moderního materiálu Corten, který se v zahraničí uplatňuje již delší dobu.Jedná se o povětrnostně odolnou ocel charakteristickou vznikem tvrdé ochranné korozní vrstvy v počátečním období, kdy je konstrukce vystavena atmosférickým vlivům. Materiál tak získává postupem času příjemný vzhled, který se velmi dobře uplatňuje při začleňování moderní stavby mezi starou zástavbu. „Bezbariérové provedení sociálního zařízení může všem skupinám uživatelů včetně tělesně postižených i matek s dětmi zpříjemnit pobyt v centru města. Přebalovaní pult pro maminky, sprchový kout zvlášť pro muže a ženy, tři toalety pro ženy a tři pro muže - takové zařízení bude nepochybně žádanou službou pro všední denní provoz města,“ řekl místostarosta města Stanislav Blaha. Celkové náklady dosáhly částky 15,1 milionu korun z rozpočtu města.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

10.12.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>