10.12.2010 | Aktuality

Rekonstrukcí a dostavbou domu číslo 174 na rohu Palackého náměstí a Havlíčkovy ulice získalo město nové prostory pro potřeby městské policie, které bylo třeba řešit vzhledem k revitalizaci jezuitské koleje na Masarykově náměstí. Své místo zde našlo rovněž datové centrum pro tzv. metropolitní síť (informační technologie ve městě a na městském úřadě) a veřejné sociální zařízení. Přístavba veřejného sociálního zařízení má fasádu z moderního materiálu Corten, který se v zahraničí uplatňuje již delší dobu.Jedná se o povětrnostně odolnou ocel charakteristickou vznikem tvrdé ochranné korozní vrstvy v počátečním období, kdy je konstrukce vystavena atmosférickým vlivům. Materiál tak získává postupem času příjemný vzhled, který se velmi dobře uplatňuje při začleňování moderní stavby mezi starou zástavbu. „Bezbariérové provedení sociálního zařízení může všem skupinám uživatelů včetně tělesně postižených i matek s dětmi zpříjemnit pobyt v centru města. Přebalovaní pult pro maminky, sprchový kout zvlášť pro muže a ženy, tři toalety pro ženy a tři pro muže - takové zařízení bude nepochybně žádanou službou pro všední denní provoz města,“ řekl místostarosta města Stanislav Blaha. Celkové náklady dosáhly částky 15,1 milionu korun z rozpočtu města.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

10.12.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>