5.11.2010 | Aktuality

Patříte-li k rizikové skupině osob, které se ocitají v ohrožení života a zdraví pro dlouhodobou nemoc či velmi závažný zdravotní stav nebo které se z důvodu nemohoucnosti mohou stát snadným terčem majetkové a násilné trestné činnosti, můžete v Uherském Hradišti využít tzv. Signál v tísni. Před váš telefon je zapojen speciální přístroj ovládaný miniaturním dálkovým ovladačem. Přístroj je naprogramován tak, že se stlačením tlačítka dálkového ovládání, které nosí uživatel stále při sobě, na vzdálenost 30 až 50 metrů aktivuje a automaticky spojí s operačním střediskem Městské policie UH. Po přijetí tísňového signálu se toto středisko ihned spojí s dispečinkem Rychlé záchranné služby a zajistí vyslání vozidla s lékařem na adresu osoby, která signalizovala ohrožení života. Přímo zasahujícímu lékaři ve vozidle sdělí policisté údaje o jejím zdravotním stavu. Ve stejný okamžik vyjíždí na místo i vozidlo městské policie. Způsobem, který je s uživatelem systému předem dohodnut, strážník (v souladu se zákonem) otevře dveře uživatele bytu, kde je mu poskytnuta nezbytná pomoc.A co je třeba udělat, máte-li o tuto službu zájem? Vyzvedněte si žádosti o připojení k systému na Městském úřadě v Uherském Hradišti (odbor sociálních služeb a zdravotnictví, Svatováclavská 568) a podejte ji spolu s posouzením vašeho zdravotního stavu. Přístroj nakoupí Město Uherské Hradiště a zájemcům je zapůjčí. Přístroj je i nadále majetkem města. Dodávka a montáž jednoho komunikátoru se bude pohybovat ve výši zhruba 6 000 korun.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

5.11.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>