6.12.2010 | Aktuality

V necelé půlhodině tak může divák zhlédnout nejvzácnější a nejobdivovanější památky Uherského Hradiště z pohodlí domova. Dozví se též různá historická fakta, ale i další zajímavostí, které jsou běžnému návštěvníkovi skryty v útrobách depozitářů či budov (listina markraběte Karla z roku 1342, jíž byly položeny základy výstavby kamenného opevnění; unikátní prostory františkánského kláštera apod.).Struktura DVD je rozdělena do tří základních celků. Autorkou scénáře je historička Slováckého muzea Blanka Rašticová, text namluvil herec Vladimír Doskočil. Kromě češtiny bylo DVD vydáno také v anglické a německé verzi. DVD lze za 90 korun zakoupit v Městském informačním centru.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

6.12.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

21.2.2013

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.