6.12.2010 | Aktuality

V necelé půlhodině tak může divák zhlédnout nejvzácnější a nejobdivovanější památky Uherského Hradiště z pohodlí domova. Dozví se též různá historická fakta, ale i další zajímavostí, které jsou běžnému návštěvníkovi skryty v útrobách depozitářů či budov (listina markraběte Karla z roku 1342, jíž byly položeny základy výstavby kamenného opevnění; unikátní prostory františkánského kláštera apod.).Struktura DVD je rozdělena do tří základních celků. Autorkou scénáře je historička Slováckého muzea Blanka Rašticová, text namluvil herec Vladimír Doskočil. Kromě češtiny bylo DVD vydáno také v anglické a německé verzi. DVD lze za 90 korun zakoupit v Městském informačním centru.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

6.12.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>