29.7.2010 | Aktuality

Jednou z bezesporu nejzajímavějších výstav letošní Letní filmové školy je expozice ve Slováckém muzeu s názvem UÁÁÁ: Československý filmový plakát 1959 – 1989. Více než 120 plakátů vytvořili přední českoslovenští výtvarníci v rozmezí let 1959 -1989 pro Ústřední půjčovnu filmů v Praze. Díky specifické atmosféře v tehdejším Československu, kdy neexistovala komerční reklama ani trh, mohly vznikat filmové plakáty naprosto odlišné od soudobé plakátové produkce, jež existovala v ostatních zemích Evropy. Výtvarníci nemuseli za každou cenu na plakátech znázorňovat tváře herců, ale naopak mohli do svých výtvarných návrhů transformovat jazyk své volné tvorby, mnohdy inspirovaný novými uměleckými směry. Vznikaly tak filmové plakáty vysoké umělecké úrovně, které jsou dnes součástí sbírky pražské filmové galanterie TERRYHO PONOŽKY. Výstava bude probíhat až do 12. září.

Ostatní zajímavé výstavy LFŠ (výběr) naleznete dále.
UMPRUM Uh. Hradiště, do 1. 8. 2010
Otmar Oliva: Bytem v hrůze (kresby z vězení)
Výstava kreseb prezentovaných v roce 2002 ve stejnojmenné knize s tématem existenciální zkušenosti politických vězňů československého komunistického režimu. Svědectví o zrodu krásy, která je nadčasovým triumfem ducha, rozumu a svědomí. Kniha vyšla u příležitosti 50. narozenin ak. soch. Otmara Olivy a je věnována všem politickým vězňům a obětem komunistické zvůle z let 1945-1989.

Galerie J. Hrocha, Klub kultury Uh. Hradiště, do 1. 8. 2010
Malík urvi II
Současný projekt skupiny Pode Bal je sestaven z 31 portrétů soudců a státních zástupců, kteří se aktivně angažovali v politických procesech minulého režimu. Jedná se o stále aktivní zaměstnance české justice. Skupina Pode Bal tak připravila po deseti letech pokračování své slavné a kontroverzní výstavy Malík Urvi. Ta proběhla v lednu 2000 v galerii Václava Špály, kde bylo vystaveno 36 portrétů bývalých spolupracovníků StB, KGB, důstojníků StB a komunistických kádrů. Ti se vyznačovali tím, že po revoluci nadále zaujímali důležitá místa v české společnosti. Součástí portrétů byly životopisy informující o předrevolučních i porevolučních aktivitách těchto osob. Výstava měla neobvykle velkou návštěvnost a vyvolala nebývalý společenský a mediální ohlas.

Kavárna Portal Uh. Hradiště, do 31. 8. 2010
František Petrák – Zlatá doba
Součástí expozice v Cafe Portal je série původních litografií, které se autorovi staly inspirací pro grafickou vizualizaci 36. Letní filmové školy. Tyto litografie z pozůstalosti autorova děda Josefa Petráka, malíře kostelů a pozlatníka, zprostředkovaly v dětství první setkání s výtvarným uměním. Spolu se zlatou barvou kostelní výzdoby představují v tvorbě Františka Petráka návraty k vlastním kořenům

 

Komentáře


chenlili napsal(a)
19.10.2017 08:03 | 69.167.31.*

ugg boots

christian louboutin outlet

nike outlet online

cheap jerseys

ugg outletNapsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

29.7.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.