22.7.2011 | Aktuality

Bosenský režisér Emir Kusturica, majitel dvou Zlatých palem, je mimo jiné režisérem slavných filmů jako Arizona Dream, Underground či snímku Černá kočka, bílý kocour. Kusturica studoval na pražské FAMU, v ročníku významného českého režiséra Otakara Vávry, ke kterému se nikdy nepřestal hlásit. Kusturica na Filmovce uvede své tři filmy, vrcholem jeho návštěvy pak bude v neděli 24. července od 22 hodin koncert na Studentském náměstí. Zde se totiž Kusturica představí coby leader a kytarista slavné skupiny The No Smoking Orchestra. Kapela zahraje slavné melodie z Kusturicových filmů a návštěvníkům slibuje naservírovat obrovskou porci balkánského temperamentu.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

22.7.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.