23.11.2010 | Aktuality

Uherské Hradiště ožilo v těchto dnech mezinárodním festivalem filmů a videoprogramů s ekologickou a enviromentální tématikou s názvem Týká se to také tebe. Cílem festivalu, který v Uh. Hradišti vznikl před pětatřiceti lety ještě coby přehlídka filmů amatérských, je upozorňovat veřejnost na díla vyjadřují se k ekologickým stránkám lidské existence. Filmová přehlídka se postupně otevřela profesionálním tvůrcům a stala se internacionální. Z úcty ke své tradici si však festival zachoval také soutěžní kategorii amatérského filmu.

A co na návštěvníky festivalu letos mimo jiné čeká? Ve středu 24. listopadu můžete v Redutě od 16.30 hodin navštívit diskusní fórum o zdravém městě a o životním prostředí v Uh. Hradišti Odbor životního prostředí Města Uherské Hradiště a různá zájmová sdružení (včelaři, rybáři, sadaři, včelaři apod.) si s vámi i mezi sebou rádi vymění zkušenosti ze své práce spjaté s přírodou.Zajímavý bude určitě i seminář zaměřený na ekologické stavění a energeticky úspornou domácnost, který se koná v čtvrtek 25. listopadu od 17 hodin v Komorním sále Klubu kultury. Přednášet bude ředitelka Ekologického institutu Veronica Yvonna Gaillyová, vstup je zdarma. Po celou sobotu pak na zájemce čekají ve velkém sále Reduty projekce amatérských i profesionálních filmů. Letos jich bylo do soutěže přihlášeno celkem 94 z 12 států. Porota z nich vybrala ty nejlepší do soutěžního promítání, ty ostatní si můžete nechat dle svého výběru promítnout v 1. patře. Velkým lákadlem letošního ročníku pak bude bezesporu přednáška známého rybáře Jakuba Vágnera na téma Sladkovodní giganti, který bude v sobotu 27. listopadu od 13 hodin v Klubu kultury povídat o svých o rybolovných expedicích. Vstup je opět zdarma.

Podrobný program festivalu naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

23.11.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>