12.12.2010 | Aktuality

Knihu vydalo koncem listopadu hejtmanství Zlínského kraje v rámci desátého výročí prvních voleb do krajského zastupitelstva konaných v listopadu 2000. „Naším záměrem bylo přiblížit kraj z hlediska jeho historie i současné charakteristiky a připomenout, že správní útvar, který se dnes jmenuje Zlínský kraj, nese stopy po správním členění, které se zde objevovalo už v minulých dobách. Velmi bych si přál, aby čtenáři nad knihou strávili příjemné a poučné chvíle,“ píše v úvodním slovu knihy hejtman Stanislav Mišák, který byl iniciátorem projektu.Kniha, která je rozdělena do dvanácti tematických kapitol, na dvou stech stranách přináší nejzajímavější fakta o osídlení, krajiny, způsobu hospodaření, vzdělávání, zajištění sociální a zdravotní péče, kulturním vyžití či o způsobu trávení volného času kdysi a dnes. Autorsky publikaci připravil historik Zdeněk Pokluda s redaktorkou Helenou Mráčkovou a grafikem Josefem Ruszelákem, ve spolupráci s širokým týmem spolupracujících odborníků z krajského úřadu, muzeí, archívů a řady dalších organizací.
Kniha se bude za cenu 299 korun prodávat prostřednictvím Krajské knihovny F. Bartoše a sítě jejích poboček, v nejnavštěvovanějších informačních centrech regionu a v muzeích Zlínského kraje.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

12.12.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

21.2.2013

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

?>