12.12.2010 | Aktuality

Knihu vydalo koncem listopadu hejtmanství Zlínského kraje v rámci desátého výročí prvních voleb do krajského zastupitelstva konaných v listopadu 2000. „Naším záměrem bylo přiblížit kraj z hlediska jeho historie i současné charakteristiky a připomenout, že správní útvar, který se dnes jmenuje Zlínský kraj, nese stopy po správním členění, které se zde objevovalo už v minulých dobách. Velmi bych si přál, aby čtenáři nad knihou strávili příjemné a poučné chvíle,“ píše v úvodním slovu knihy hejtman Stanislav Mišák, který byl iniciátorem projektu.Kniha, která je rozdělena do dvanácti tematických kapitol, na dvou stech stranách přináší nejzajímavější fakta o osídlení, krajiny, způsobu hospodaření, vzdělávání, zajištění sociální a zdravotní péče, kulturním vyžití či o způsobu trávení volného času kdysi a dnes. Autorsky publikaci připravil historik Zdeněk Pokluda s redaktorkou Helenou Mráčkovou a grafikem Josefem Ruszelákem, ve spolupráci s širokým týmem spolupracujících odborníků z krajského úřadu, muzeí, archívů a řady dalších organizací.
Kniha se bude za cenu 299 korun prodávat prostřednictvím Krajské knihovny F. Bartoše a sítě jejích poboček, v nejnavštěvovanějších informačních centrech regionu a v muzeích Zlínského kraje.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

12.12.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.