12.12.2010 | Aktuality

Knihu vydalo koncem listopadu hejtmanství Zlínského kraje v rámci desátého výročí prvních voleb do krajského zastupitelstva konaných v listopadu 2000. „Naším záměrem bylo přiblížit kraj z hlediska jeho historie i současné charakteristiky a připomenout, že správní útvar, který se dnes jmenuje Zlínský kraj, nese stopy po správním členění, které se zde objevovalo už v minulých dobách. Velmi bych si přál, aby čtenáři nad knihou strávili příjemné a poučné chvíle,“ píše v úvodním slovu knihy hejtman Stanislav Mišák, který byl iniciátorem projektu.Kniha, která je rozdělena do dvanácti tematických kapitol, na dvou stech stranách přináší nejzajímavější fakta o osídlení, krajiny, způsobu hospodaření, vzdělávání, zajištění sociální a zdravotní péče, kulturním vyžití či o způsobu trávení volného času kdysi a dnes. Autorsky publikaci připravil historik Zdeněk Pokluda s redaktorkou Helenou Mráčkovou a grafikem Josefem Ruszelákem, ve spolupráci s širokým týmem spolupracujících odborníků z krajského úřadu, muzeí, archívů a řady dalších organizací.
Kniha se bude za cenu 299 korun prodávat prostřednictvím Krajské knihovny F. Bartoše a sítě jejích poboček, v nejnavštěvovanějších informačních centrech regionu a v muzeích Zlínského kraje.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

12.12.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.