16.9.2010 | Aktuality

Přeměna bývalé vojenské střelnice v areálu kasáren na městský park s názvem Za Plotem probíhala v období od 5. května do 31. srpna tohoto roku. „Celkové náklady projektu činily 6,2 mil. Kč, z EU město získá dotaci ve výši 85 % způsobilých výdajů, cca 4,7 mil. Kč. Projekt je součástí Integrovaného plánu rozvoje města Uherské Hradiště a bude tak spolufinancován Evropskou unií z Integrovaného operačního programu,“ uvedl starosta města Libor Karásek. Objekt byl vyčištěn od černých skládek, došlo zde k demolici stavebních objektů střelnice a ke zbudování chodníků. Na zelené ploše zde bylo vysazeno 145 stromů, 134 keřů a 1 425 trvalek. Na návštěvníky čeká 13 laviček a chodníky lemuje 15 parkových dekorativních světel.„V západním sektoru rozsáhlého areálu se nacházela opuštěná a nevyužívaná bývalá cvičná střelnice s masivní střeleckou zdí, řídící věží, objekty učeben, zákopy, drolícími se asfaltovými plochami apod. Cílem projektu bylo přeměnit tento stávající brownfield na městský park s plochami a vybavením zejména pro maminky s dětmi, malé děti, seniory a obyvatele okolních obytných souborů a tím rozšířit plochy veřejné zeleně na území krátkodobé rekreace ve městě. Projektem vzniklo celkem 1,5 hektaru revitalizovaného území,“ sdělil místostarosta města Květoslav Tichavský.

„Inspiraci pro název nového městského parku hledala názvoslovná komise rady města Uherské Hradiště i u veřejnosti. Název „Za Plotem“ pro nově vznikající park nakonec vzešel z podnětu paní Jany Novotné v rámci veřejné ankety. Inspirován je dílem Jaromíra Nohavici, který zde v kasárnách sloužil a napsal zde mimo jiné i píseň „Přelezl jsem plot“. Shodou šťastných okolností se členové názvoslovné komise setkali při služební cestě do Ostravy s panem Jaromírem Nohavicou a informovali jej o možnosti pojmenování parku po jeho písni. Pan Jaromír Nohavica byl tímto záměrem nadšen, zúčastní se slavnostního otevření v sobotu 18. září od 17 hod a od 20 hodin uspořádá koncert,“ prozradil místostarosta města Stanislav Blaha..

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

16.9.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>