29.6.2010 | Aktuality

Na silnici číslo II/422 mezi Medlovicemi a Osvětimany se v těchto dnech začal stavět nový most, který nahradí dosavadní most v havarijním stavu. Tím se zvýší bezpečnost i komfort zde projíždějících motoristů.Most bude postaven v těsné blízkosti mostu původního. Součástí stavby bude i směrová úprava silnice, která umožní přesunutí dopravy na nový most. Při stavbě bude použita metoda TUBOSIDER. Do koryta potoka bude umístěna elipsovitá roura z vlnitého plechu o šířce 4 metry, výšce 3,4 metru a délce 37 metrů. Ta se zasype vhodným materiálem a na povrchu vznikne vozovka z asfaltobetonu o šířce 7,5 metru. Současně budou vybudována nezbytná napojení sousedních nemovitostí.

Realizace stavby přijde na 8,4 milionu korun a dojde při ní pouze k částečné uzavírce silnice. V určitých etapách výstavby bude doprava vedena jedním jízdním pruhem. Most by měly být hotov v polovině srpna tohoto roku.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

29.6.2010

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>