21.10.2010 | Aktuality

Město Uherské Hradiště ve spolupráci se státní památkovou péčí provádí v roce 2010 obnovu několika svých kulturních památek. Využívá k tomu finanční podpory dotačních titulů.

„Nejnákladnější realizací je obnova Domu U Sovy na Mariánském náměstí, na jehož památkovou obnovu přispěl Zlínský kraj z tzv. Programu regenerace MPR a MPZ pro rok 2010, a to částkou 930 000 korun. Město ze svého rozpočtu přispívá na památkovou obnovu částkou 980 000 korun,“ sdělil místostarosta města Stanislav Blaha.
Z toho samého programu přispěl kraj částkou 160 000 korun rovněž na první etapu restaurování fasády Stanclovy lékárny na Masarykově náměstí (podíl vlastníka: 140 000 korun, příspěvek města: 35 000 korun). Na restaurování sochy sv. Floriána na Mariánském náměstí byla z programu vyčleněna částka 100 000 korun, město přispělo 115 000 korunami.V letošním roce bude dále dokončeno restaurování hlavního oltáře kostela Nanebevzetí Panny Marie na hřbitově v Mařaticích. Na tuto druhou etapu obnovy oltáře byla poskytnuta dotace z prostředků Ministerstva kultury ve výši 300 000 korun, s podílem města 375 000 korun. V roce 2011 by měla být ukončena oprava kostela na mařatickém hřbitově a započata obnova bývalé jezuitské koleje na Masarykově náměstí.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

21.10.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>