19.6.2010 | Aktuality

Celkový odhad škod, k nimž došlo během květnových povodní, vyhotovený hejtmanstvím Zlínského kraje činí více než 872 milionů korun. Z toho je 277 milionů korun na majetku státu, 103 milionů korun na majetku Zlínského kraje, 300 milionů korun na majetku obcí, 136 milionů korun na majetku firem a 56 milionů korun na majetku fyzických osob.Co se týče území, byla nejvíce postižena koryta vodních toků, jezů a hrází. Rozsáhlé škody jsou rovněž na zemědělských plochách v majetku občanů a družstev a došlo také ke značnému poškození dalších porostů. V oblasti bytové a občanské vybavenosti jde především o škody na zatopených rodinných domech a u podnikatelských subjektů na prodejnách a skladech.

Ze silniční infrastruktury byly poničeny zejména silnice I. třídy ve vlastnictví státu a silnice II. a III. třídy ve vlastnictví Zlínského kraje. Příčinou těchto škod bylo zanesení propustí, poškození mostu a také časté sesuvy půdy. V mnoha obcích došlo také k poškození technické infrastruktury (zásobování elektřinou a plynem a poškození čistíren odpadních vod, kanalizačních řadů a vodovodů).

Tyto škody budou ještě vyšší, neboť v současné době probíhá odhad nákladů na obnovu území v důsledku červnových povodní. Tento odhad by měl být předán Ministerstvu financí ČR do 18. června.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

19.6.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>