29.10.2012 | Aktuality

Kostel Nanebevzetí Panny Marie byl vystavěn v letech 1610 – 1613. V 18. století byl přestavěn a dodatečně barokně zaklenut, v 19. Století pak byly do kostela pořízeny nové lavice a varhany. V roce 2008 přistoupilo město Uherské Hradiště coby vlastník kostela k jeho komplexní opravě. Památka totiž v důsledku dlouhodobé neúdržby vykazovala řadu stavebně technických problémů a poruch (vlhkost, statické poruchy, dřevokazný hmyz atd.). 


Oprava byla započata důkladnou vnější i vnitřní sanací vlhkosti obvodového zdiva. Roku 2012 pak díky snížené míře vlhkosti ve zdivu mohlo být přistoupeno k obnově omítek na vnější části kostela. Poté byla do malé dutiny v hrotu věže uložena schránka určená budoucím generacím obsahující zprávu o průběhu obnovy kostela. 

V další fázi opravy dojde k úpravě interiéru kostela včetně instalace zrestaurovaného barokního oltáře z roku 1740 a k úpravě nástupní plochy před kostelem. Oprava kostela bude dokončena v příštím roce, v roce čtyřstého výročí jeho výstavby. 

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

29.10.2012

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>