29.10.2012 | Aktuality

Kostel Nanebevzetí Panny Marie byl vystavěn v letech 1610 – 1613. V 18. století byl přestavěn a dodatečně barokně zaklenut, v 19. Století pak byly do kostela pořízeny nové lavice a varhany. V roce 2008 přistoupilo město Uherské Hradiště coby vlastník kostela k jeho komplexní opravě. Památka totiž v důsledku dlouhodobé neúdržby vykazovala řadu stavebně technických problémů a poruch (vlhkost, statické poruchy, dřevokazný hmyz atd.). 


Oprava byla započata důkladnou vnější i vnitřní sanací vlhkosti obvodového zdiva. Roku 2012 pak díky snížené míře vlhkosti ve zdivu mohlo být přistoupeno k obnově omítek na vnější části kostela. Poté byla do malé dutiny v hrotu věže uložena schránka určená budoucím generacím obsahující zprávu o průběhu obnovy kostela. 

V další fázi opravy dojde k úpravě interiéru kostela včetně instalace zrestaurovaného barokního oltáře z roku 1740 a k úpravě nástupní plochy před kostelem. Oprava kostela bude dokončena v příštím roce, v roce čtyřstého výročí jeho výstavby. 

 

Komentáře


wig napsal(a)
13.11.2018 03:08 | 45.56.155.*

nano bead hair extensions australia best hairpiece for thinning hair hair extension extensions don't match hair color ombre hair straight red wigs best way to braid hair for sew in weave best hair vendors 2018 top hair extensions best extensions for full lace wigsNapsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

29.10.2012

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>