29.10.2012 | Aktuality

Kostel Nanebevzetí Panny Marie byl vystavěn v letech 1610 – 1613. V 18. století byl přestavěn a dodatečně barokně zaklenut, v 19. Století pak byly do kostela pořízeny nové lavice a varhany. V roce 2008 přistoupilo město Uherské Hradiště coby vlastník kostela k jeho komplexní opravě. Památka totiž v důsledku dlouhodobé neúdržby vykazovala řadu stavebně technických problémů a poruch (vlhkost, statické poruchy, dřevokazný hmyz atd.). 


Oprava byla započata důkladnou vnější i vnitřní sanací vlhkosti obvodového zdiva. Roku 2012 pak díky snížené míře vlhkosti ve zdivu mohlo být přistoupeno k obnově omítek na vnější části kostela. Poté byla do malé dutiny v hrotu věže uložena schránka určená budoucím generacím obsahující zprávu o průběhu obnovy kostela. 

V další fázi opravy dojde k úpravě interiéru kostela včetně instalace zrestaurovaného barokního oltáře z roku 1740 a k úpravě nástupní plochy před kostelem. Oprava kostela bude dokončena v příštím roce, v roce čtyřstého výročí jeho výstavby. 

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

29.10.2012

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>