29.10.2012 | Aktuality

Kostel Nanebevzetí Panny Marie byl vystavěn v letech 1610 – 1613. V 18. století byl přestavěn a dodatečně barokně zaklenut, v 19. Století pak byly do kostela pořízeny nové lavice a varhany. V roce 2008 přistoupilo město Uherské Hradiště coby vlastník kostela k jeho komplexní opravě. Památka totiž v důsledku dlouhodobé neúdržby vykazovala řadu stavebně technických problémů a poruch (vlhkost, statické poruchy, dřevokazný hmyz atd.). 


Oprava byla započata důkladnou vnější i vnitřní sanací vlhkosti obvodového zdiva. Roku 2012 pak díky snížené míře vlhkosti ve zdivu mohlo být přistoupeno k obnově omítek na vnější části kostela. Poté byla do malé dutiny v hrotu věže uložena schránka určená budoucím generacím obsahující zprávu o průběhu obnovy kostela. 

V další fázi opravy dojde k úpravě interiéru kostela včetně instalace zrestaurovaného barokního oltáře z roku 1740 a k úpravě nástupní plochy před kostelem. Oprava kostela bude dokončena v příštím roce, v roce čtyřstého výročí jeho výstavby. 

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

29.10.2012

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>