21.12.2012 | Aktuality

Na základě pokynu hlavního hygienika si mohou občané nechat bezplatně otestovat podezřelé lihoviny o obsahu etanolu nejméně 20 % objemových jednotek na všech pracovištích Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, tedy i toho v Uherském Hradišti (Františkánská ulice, číslo 144).

Přijímají se lihoviny vyrobené po 31. prosinci 2011, včetně lihovin neoznačených. Z lahví otevřených i uzavřených se odebírá vzorek o objemu nejméně 200 ml a zbývající obsah balení je navrácen majiteli. Ten bude zároveň poučen o rizicích konzumace lihovin neznámého původu a lihovin s nadlimitním obsahem metanolu.
Vyšetřování vzorků nebude anonymní, o každém odběru vzorku lihoviny bude pořízen protokol s těmito údaji:

- identifikační údaje občana
- způsob nabytí lihoviny
- údaje  o výrobci, dovozci nebo distributorovi lihoviny (jsou-li k dispozici)
- souhlas občana s nakládáním s jeho osobními údaji (předání Policii ČR v případě zjištění nebezpečné lihoviny)

Vzorky by měly být vyšetřeny do 3 až 7 dnů. Tato služba se týká pouze občanů, nebudou vyšetřovány vzorky lihovin na žádost podnikatelů. 

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

21.12.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>