21.12.2012 | Aktuality

Na základě pokynu hlavního hygienika si mohou občané nechat bezplatně otestovat podezřelé lihoviny o obsahu etanolu nejméně 20 % objemových jednotek na všech pracovištích Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, tedy i toho v Uherském Hradišti (Františkánská ulice, číslo 144).

Přijímají se lihoviny vyrobené po 31. prosinci 2011, včetně lihovin neoznačených. Z lahví otevřených i uzavřených se odebírá vzorek o objemu nejméně 200 ml a zbývající obsah balení je navrácen majiteli. Ten bude zároveň poučen o rizicích konzumace lihovin neznámého původu a lihovin s nadlimitním obsahem metanolu.
Vyšetřování vzorků nebude anonymní, o každém odběru vzorku lihoviny bude pořízen protokol s těmito údaji:

- identifikační údaje občana
- způsob nabytí lihoviny
- údaje  o výrobci, dovozci nebo distributorovi lihoviny (jsou-li k dispozici)
- souhlas občana s nakládáním s jeho osobními údaji (předání Policii ČR v případě zjištění nebezpečné lihoviny)

Vzorky by měly být vyšetřeny do 3 až 7 dnů. Tato služba se týká pouze občanů, nebudou vyšetřovány vzorky lihovin na žádost podnikatelů. 

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

21.12.2012

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>