21.12.2012 | Aktuality

Na základě pokynu hlavního hygienika si mohou občané nechat bezplatně otestovat podezřelé lihoviny o obsahu etanolu nejméně 20 % objemových jednotek na všech pracovištích Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, tedy i toho v Uherském Hradišti (Františkánská ulice, číslo 144).

Přijímají se lihoviny vyrobené po 31. prosinci 2011, včetně lihovin neoznačených. Z lahví otevřených i uzavřených se odebírá vzorek o objemu nejméně 200 ml a zbývající obsah balení je navrácen majiteli. Ten bude zároveň poučen o rizicích konzumace lihovin neznámého původu a lihovin s nadlimitním obsahem metanolu.
Vyšetřování vzorků nebude anonymní, o každém odběru vzorku lihoviny bude pořízen protokol s těmito údaji:

- identifikační údaje občana
- způsob nabytí lihoviny
- údaje  o výrobci, dovozci nebo distributorovi lihoviny (jsou-li k dispozici)
- souhlas občana s nakládáním s jeho osobními údaji (předání Policii ČR v případě zjištění nebezpečné lihoviny)

Vzorky by měly být vyšetřeny do 3 až 7 dnů. Tato služba se týká pouze občanů, nebudou vyšetřovány vzorky lihovin na žádost podnikatelů. 

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

21.12.2012

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>