28.6.2010 | Aktuality

Ve Zlínském kraji se rozběhl druhý ročník projektu Otevřené brány. V jeho rámci může veřejnost navštívit celkem osmnáct sakrálních památek s průvodcovskou službou. Zlínský kraj před nedávnem vydal barevnou publikaci, která nabízí nejen popisy jednotlivých kostelů zapojených do projektu, ale i tipy k dalšímu turistickému vyžití v dané lokalitě.
Zlínský kraj na projektu spolupracuje s olomouckým arcibiskupstvím, s městy a obcemi, ale i s jednotlivými farnostmi. „Naším cílem je zvýšit informovanost obyvatel a návštěvníků o duchovní historii kraje a zároveň působit v oblasti poznávací, estetické i etické. Současně jde o vznik uceleného informačního systému v oblasti církevních památek a jeho zapojení do širších aktivit cestovního ruchu,“ řekl Jindřich Ondruš, náměstek hejtmana pro kulturu, cestovní ruch a církve.Potřeba průvodců dala podnět ke vzniku několika desítek pracovních míst, a to především pro znevýhodněné skupiny uchazečů o zaměstnání. Na úhradu jejich mezd přispěl Zlínský kraj částkou 310 000 korun.

Do projektu Otevřené brány jsou letos zapojeny tyto památky:
Velehrad (bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje)
Svatý Hostýn (bazilika Nanebevzetí Panny Marie)
Kroměříž (kostely sv. Mořice, sv. Jana Křtitele)
Chropyně (kostel sv. Jiljí)
Rajnochovice (kostel Narození Panny Marie a sv. Anny)
Střílky (kostel Nanebevzetí Panny Marie a barokní hřbitov)
Uherské Hradiště (kostel sv. Františka Xaverského)
Uherský Brod (kostel Neposkvrněného početí Panny Marie)
Zlín-Štípa (poutní chrám Narození Panny Marie)
Zlín (kostel Sv. Filipa a Jakuba, Evangelický kostel)
Tečovice (kostel sv. Jakuba Většího)
Provodov (kostel Panny Marie Sněžné)
Holešov (kostel Nanebevzetí Panny Marie)
Vsetín (kostel Nanebevzetí Panny Marie)
Velké Karlovice (kostel Panny Marie Sněžné)
Zašová (kostel Navštívení Panny Marie).


 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

28.6.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>