28.6.2010 | Aktuality

Ve Zlínském kraji se rozběhl druhý ročník projektu Otevřené brány. V jeho rámci může veřejnost navštívit celkem osmnáct sakrálních památek s průvodcovskou službou. Zlínský kraj před nedávnem vydal barevnou publikaci, která nabízí nejen popisy jednotlivých kostelů zapojených do projektu, ale i tipy k dalšímu turistickému vyžití v dané lokalitě.
Zlínský kraj na projektu spolupracuje s olomouckým arcibiskupstvím, s městy a obcemi, ale i s jednotlivými farnostmi. „Naším cílem je zvýšit informovanost obyvatel a návštěvníků o duchovní historii kraje a zároveň působit v oblasti poznávací, estetické i etické. Současně jde o vznik uceleného informačního systému v oblasti církevních památek a jeho zapojení do širších aktivit cestovního ruchu,“ řekl Jindřich Ondruš, náměstek hejtmana pro kulturu, cestovní ruch a církve.Potřeba průvodců dala podnět ke vzniku několika desítek pracovních míst, a to především pro znevýhodněné skupiny uchazečů o zaměstnání. Na úhradu jejich mezd přispěl Zlínský kraj částkou 310 000 korun.

Do projektu Otevřené brány jsou letos zapojeny tyto památky:
Velehrad (bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje)
Svatý Hostýn (bazilika Nanebevzetí Panny Marie)
Kroměříž (kostely sv. Mořice, sv. Jana Křtitele)
Chropyně (kostel sv. Jiljí)
Rajnochovice (kostel Narození Panny Marie a sv. Anny)
Střílky (kostel Nanebevzetí Panny Marie a barokní hřbitov)
Uherské Hradiště (kostel sv. Františka Xaverského)
Uherský Brod (kostel Neposkvrněného početí Panny Marie)
Zlín-Štípa (poutní chrám Narození Panny Marie)
Zlín (kostel Sv. Filipa a Jakuba, Evangelický kostel)
Tečovice (kostel sv. Jakuba Většího)
Provodov (kostel Panny Marie Sněžné)
Holešov (kostel Nanebevzetí Panny Marie)
Vsetín (kostel Nanebevzetí Panny Marie)
Velké Karlovice (kostel Panny Marie Sněžné)
Zašová (kostel Navštívení Panny Marie).


 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

28.6.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.