19.3.2010 | Aktuality

Dva roky byl rekonstruován Památník velké Moravy ve Staré Městě, který nyní zve k návštěvě nové multimediální expozice. Ta seznamuje návštěvníky s Velkou Moravou a s církevními stavbami na Modré a na Hradisku sv. Klimenta. Prohlédnout si můžete repliky oděvů, obuvi, vzácných šperků, pracovních nástrojů a dalších archeologických nálezů. Průvodcem nové expozice je velmož pojmenovaný archeology Mojslav, který byl pohřben v 9. století právě na pohřebišti Na Valách. Životní příběh Mojslava je představen osmi historickými dioramaty. Mojslav návštěvníky provede svým životem v období Velké Moravy, od dětství, přes přijetí mezi bojovníky až po svou smrt. Právě sestupem k velkomoravskému pohřebišti prohlídka památníku končí. Památník je otevřen denně od 9 do 12 a od 12.30 do 17 hodin. Můžete si prohlédnout videoupoutávku.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

19.3.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>