19.3.2010 | Aktuality

Dva roky byl rekonstruován Památník velké Moravy ve Staré Městě, který nyní zve k návštěvě nové multimediální expozice. Ta seznamuje návštěvníky s Velkou Moravou a s církevními stavbami na Modré a na Hradisku sv. Klimenta. Prohlédnout si můžete repliky oděvů, obuvi, vzácných šperků, pracovních nástrojů a dalších archeologických nálezů. Průvodcem nové expozice je velmož pojmenovaný archeology Mojslav, který byl pohřben v 9. století právě na pohřebišti Na Valách. Životní příběh Mojslava je představen osmi historickými dioramaty. Mojslav návštěvníky provede svým životem v období Velké Moravy, od dětství, přes přijetí mezi bojovníky až po svou smrt. Právě sestupem k velkomoravskému pohřebišti prohlídka památníku končí. Památník je otevřen denně od 9 do 12 a od 12.30 do 17 hodin. Můžete si prohlédnout videoupoutávku.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

19.3.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>