27.5.2010 | Aktuality

Od 1.června bude možné platit v Uherském Hradišti parkovné i prostřednictvím SMS. „Cena parkovného zaplacená pomocí mobilního telefonu je obdobná jako při platbě v parkovacím automatu. Drobná omezení se vztahují k délce parkování. Minimální sazba za úhradu parkovného prostřednictvím SMS je stanovena na 15 Kč ve všech zónách, což odpovídá v I. Zóně 36 minutám parkování, ve druhé 60 a ve třetí 90 minutám parkování Maximální výše se odvíjí od nejvyšší možné délky předplatného, které je stanoveno pro I. a II. zónu na tři hodiny, ve III. zóně je možné předplatit parkovné až na 24 hodin. Parkovné je možno prodlužovat kdykoliv před ukončením zaplacené parkovací doby pomocí další SMS, nejvíce však do délky 24 hodin. Platba parkovného je vypočtena na základě zadání požadované doby parkování v minutách dle příslušné parkovací zóny. Je odstupňována po pěti korunách v I. a II. parkovací zóně, v případě III. parkovací zóny po deseti korunách,“ vysvětlil Ing. Radim Šupka, vedoucí odboru dopravy MěÚ Uherské Hradiště.

Parkovné prostřednictvím SMS nebude možné platit na parkovištích se závorovým systémem (ČD Jih, OD Centrum). Pro tento způsob platby je třeba mít aktivovánu službu s názvem PREMIUM SMS, jejíž aktivace je bezplatná.Způsob úhrady:
- SMS ve formátu: klíčové slovo „mezera“ kód parkovací zóny „mezera“ RZ(SPZ) vozidla „mezera“ doba parkování v minutách odeslat na telefonní číslo stejné pro všechny operátory: 902 06.
Bližší informace o novince budou vylepeny na parkovacích automatech a informačních cedulích v centru města.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

27.5.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>