19.4.2010 | Aktuality

Na začátku dubna bylo v Redutě oceněno celkem třináct pedagogických pracovníků škol a školských zařízení zřízených městem Uh. Hradiště a ostatními zřizovateli na území města Uh. Hradiště.OCENĚNÍ PEDAGOGOVÉ- pracovníci škol a školských zařízení zřízených městem UH:1) Kategorie výrazná pedagogická osobnost (za vynikající výsledky)


 • Mgr. Michal Beran, ZŠ Sportovní, zástupce ředitele

 • Mgr. Petr Kočíř, ZŠ UNESCO, učitel II. st.

 • Jana Krčmářová, ZŠ a MŠ Větrná, učitelka MŠ

 • Mgr. Hana Palánková, ZŠ T.G.M. Mařatice, učitelka I. st.

 • Jana Zemánková, MŠ Svatováclavská, učitelka MŠ
2) Kategorie vynikající začínající pracovník (pedagog s méně než pěti lety pedagogické praxe)


 • Mgr. Tereza Malá, ZŠ UNESCO, učitelka I. st.

 • Mgr. Kristýna Vrobelová, ZŠ Za Alejí, učitelka II. st.


3) Kategorie za dlouhodobý přínos v pedagogické praxi (pedagogové odcházející do penze)

 • Mgr. Libuše Srpová, DDM, ředitelka

 • Miluše Šuranská, ZŠ Za Alejí, učitelka II. st.- pracovníci škol a školských zařízení ostatních zřizovatelů na území města UH:
 • Ing. Jiří Durďák, Obchodní akademie, VOŠ a JŠ s právem státní jazykové zkoušky, ředitel
 • Mgr. Ladislava Košíková, Základní umělecká škola, učitelka

 • PaedDr. Lenka Kraváčková, Gymnázium, učitelka

 • Mgr. Miroslava Malušková, Střední škola průmyslová a hotelová, učitelkaRozhovor s Terezou Malou, s jednou z oceněných si můžete přečíst dále.
Terezo, překvapilo Tě ocenění? Za co si myslíš, že jsi jej hlavně obdržela?
Překvapilo mě to hodně. Vůbec jsem to nečekala. Nenapadlo by mě, že po čtyřech letech praxe, bych mohla něčeho takového dosáhnout. Za co jsem to hlavně dostala, nedokážu říct. Je fakt, že poslední dobou trávím ve škole spoustu času. Odpoledne vedu kroužky a jednu sobotu v měsíci jezdím s kolegyněmi paní Rumíškovou a paní Kunertovou a dětmi na turistické výlety. Mám také na starosti publikace akcí prvního stupně na našich webových stránkách atd. Ale věřím, že jestli někdy budu mít svoji rodinu, tolik věcí dělat nebudu. Sama poslední dobou cítím, že jsem si toho možná vzala na sebe příliš. Už se strašně moc těším na prázdniny, jak si alespoň trochu odpočinu.

Jaké máš ve své profesi plány, představy atd.? Jaké jsou její klady a zápory?
Mám toho teď hodně na práci, takže spíš se vše pokouším realizovat. Momentálně chystáme s dalšími kolegyněmi výtvarnou výstavu prací žáků naší školy, která se uskuteční v květnu na Redutě. Potom mě čeká škola v přírodě v Itálii v Kampánii, kam pojedu s žáky 4. a 5. ročníků. Takže mám neustále co dělat a připravovat. Co se týče kladů mé profese, tak je to určitě práce s dětmi. Líbí se mi rozmanitost předmětů, které vyučuji. Pořád je se co učit a přiučovat novým věcem. Poslední dobou je největším záporem neustálé papírování a administrativa. To mi určitě každý s kantorů dá za pravdu...

Chtěla jsi učit tzv. odjakživa?
Ano, chtěla jsem učit od mala. Moje maminka je také učitelkou, tak mohu s nadsázkou říct, že mě zřejmě v dětství hodně poznamenala. Na střední škole jsem se ale dlouho rozmýšlela, jestli si přihlášku na pedagogickou fakultu dám nebo ne. Popravdě řečeno se mi líbila nejenom práce s dětmi, ale i dva měsíce prázdnin (smích)... Takže nakonec to pedagogická fakulta vyhrála!

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

19.4.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>