17.6.2010 | Aktuality

Překřikování, postrkování, sprosté nadávky, křik žen a pláč dětí... To vše provázelo exekuci v Polešovicích. Za vším byla devatenáctiletá žena, která dlouhodobě nesplácela své dluhy. Proto k ní domů vyrazili dva exekutoři. Ti však do domu nebyli vpuštěni a zavolali na pomoc policii. Po příjezdu policistů byly dveře domu jeho obyvateli otevřeny. V domě exekutoři nalezli televizor, jednu z věcí spadající do exekuce, uschovaný pod peřinami. V tom momentu exekutory a policisty obestoupilo asi osm lidí a několik malých dětí. Jedna z žen zamkla dveře do pokoje s televizí a odmítala je otevřít. Poté bylo i přes velký hluk slyšet, jak se někdo do zamčeného pokoje s televizí snaží zvenku dostat. Vtom si však začal starý muž stěžovat na náhlé zhoršení zdravotního stavu a dožadoval se příjezdu záchranné služby.Policejní hlídka si pro změnu, vzhledem k nepřehledné situaci, vyžádala pomoc hradišťské hlídky a potvrdila žádost o záchrannou službu. Exekutoři se zatím snažili dostat do místnosti s televizí. V tom jim opět aktivně bránilo několik lidí, kteří mezi exekutory a dveře nastrkovali malé děti. Policisté se snažili zabránit vážným fyzickým napadením exekutorů, přičemž sami při tom byli napadání hlavně třemi ženami. Devatenáctiletá dlužnice, čtyřiačtyřicetiletá žena a ještě jedna dvacetiletá žena strkali do zasahujících policistů, škrábaly je na rukou, kopaly do nohou a hrozily jim pěstmi. Nepřestávaly ani po výzvách policistů, a proto jim byla nasazena pouta. Policisté zadrželi čtyřiačtyřicetiletou agresivní ženu.

Exekutorům se podařilo mezitím vstoupit do zamčené místnosti, kde měla být televize, která však už v místnosti nebyla, a okno zvenčí bylo rozbité. Záchranáři zkontrolovali zdravotní stav starého muže. Toho však, narozdíl od policistů, ošetřovat nemuseli. Exekutoři odjeli z domu pouze s přímočarou pilou a DVD přehrávačem.

Zadržená žena s mladou dlužnicí putovaly na policejní oddělení. Prozatím jsou jen tyto dvě ženy podezřelé ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což jim hrozí až pět let vězení. Policisté prověřují, jestli došlo ke spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a dále celou situaci vyhodnocují.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

17.6.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>