25.1.2011 | Aktuality

V pátek 21. ledna vyrazilo do různých podniků v regionu celkem 25 policistů, 4 uherskohradišťští strážníci a 2 pracovnice ze sociálně právní ochrany dětí, aby zkontrolovali dodržování zákona zakazujícího prodávat a podávat dětem alkohol. Za šest hodin navštívili celkem 15 vytipovaných podniků a v nich objevili 22 přiopilých a opilých dětí. Nejmladší dívkou s pozitivní dechovou zkouškou byla čtrnáctiletá dívka. Ta na diskotéce v Hluku nadýchala 0,12 promile a k pití alkoholu se doznala. Nejvyšší hodnotu 1,57 promile naměřili policisté šestnáctiletému chlapci na diskotéce v Kostelanech nad Moravou. Policisté hned na místě vyhledávali ty, kteří dětem alkohol podali, a vše s nimi na místě řešili pokutou. Ta může v jednotlivých prvních případech dosáhnout výše 3 000 korun. Opilé děti předávali policisté rodičům. S těmi hned na místě začaly sociální pracovnice podnikat kroky k nápravě těchto situací nezapadajících do zodpovědné výchovy.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

25.1.2011

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>